MacBook M1 Fedora kurulur mu?

Iyagiz1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakinda bilgisayar alacağım bu bilgisayar MacBook olacak galiba Fedora kurmak istiyorum M1 versiyonlarina Fedora kurulur mu? Kurulursa nasıl kuracağım?

Fedora kurmak, orijinalliğini bozmak için bir tomar para verip MacBook almak. Tercih meselesi tabii de, MacBook alana kadar aynı paraya normal laptop al... Sonrasında Windows mu kurarsın Linux mu kurarsın orası sana kalmış.
Bir de hadi aldın MacBook m1.. Kurdun Fedora'yı... Fedora MacBook içindeki cihazları görecek mi, sürücüsünü bulacak mı? Bir de böyle bir durum var. Bulamazsa eğer tekrar macOS yüklemekle uğraşacaksın çünkü.

Fedora kurmak, orijinalliğini bozmak için bir tomar para verip MacBook almak. Tercih meselesi tabii de, MacBook alana kadar aynı paraya normal laptop al... Sonrasında Windows mu kurarsın Linux mu kurarsın orası sana kalmış.
Bir de hadi aldın MacBook m1.. Kurdun Fedora'yı... Fedora MacBook içindeki cihazları görecek mi, sürücüsünü bulacak mı? Bir de böyle bir durum var. Bulamazsa eğer tekrar macOS yüklemekle uğraşacaksın çünkü.

Gereksiz cevap vermezseniz sevinirim ben tavsiye istemedim kuruluyor mu kurulmuyor mu die sordum.

Ha bu arada macOS içine kurulabilen sanal makine programları var. Onlardan birini yükleyip sanal makineda kurabilirsin Fedora'yı 😉

Sanal makine disi yapabiliyor muyuz?

Teknik olarak Fedora asahi ile kurabiliyorsunuz ama çoğu MacBook avantajından faydalanamıyorsunuz. O avantajlardan yararlanamayınca da MacBook almak mantıklı olmuyor. Bence AMD Phoenix APU'larını bekleyin. M.2 rakibi bir X86 APU ailesi olarak geliyorlar.

Kuruluyor hocam. Native yani yerel olarak MacOS ile dualboot olarak kurabilirsiniz. Şuanlık yanlızca Fedora, Arch(Asha) ve Ubuntu yerel olarak kuruluabiliyor.
Detaylı anlatım bu videoda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı