MacBook pil sağlığı %95 oldu

SmartFace

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

M2 MacBook Air'imde 46 döngüde pil sağlığım %95 seviyesinde bana bu düşüş biraz fazla geldi. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

Teşekkürler.

Normal değil. Şarj aleti vesaire her şey olması gerektiği gibi orijinal mi?

Evet her şey kutudan çıktığı gibi. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu çok sık kullanmadım masadayken de şarja bağlı olarak kullanıyordum. Bana da çok anormal geldi. İşlerimi genelde masaüstünden hallediyorum MacBook'u film vs. için kullanıyordum ondan çok fazla döngü yapmadım.

Yanlış bilgi
Evet her şey kutudan çıktığı gibi. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu çok sık kullanmadım masadayken de şarja bağlı olarak kullanıyordum. Bana da çok anormal geldi. İşlerimi genelde masaüstünden hallediyorum MacBook'u film vs. için kullanıyordum ondan çok fazla döngü yapmadım.
Hocam şarja bağlı neden kullanıyorsunuz ki? Hem pil sağlığını etkiler ve zaten Macbook'ların pili uzun süre gidiyor. Ama bu etkene rağmen pil sağlığının bu kadar düşmesi anormal. Apple ile iletişime geçin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şarja bağlı neden kullanıyorsunuz ki? Hem pil sağlığını etkiler ve zaten Macbook'ların pili gayet iyi gidiyor. Ama bu etkene rağmen pil sağlığının bu kadar düşmesi anormal. Apple ile iletişime geçin.
Macbook pile bağlı çalışırsa batarya Cycle yapmaz. Ömrü daha uzun olur. Güç kaynağı kısmında Şarj aleti yazıyorsa, pil devre dışıdır. Devre dışı olan pil yorulmaz. Telefonlardaki mantıkla aynı değil bilgisayarlar.

1697930529153.png

6 aydır genelde şarja takılı kullandığımdan 25 döngü yaptım sadece ve her gün kullanıyorum. Buna rağmen 100%. Bir anormallik olduğu kesin. Bazen güncelleme sonrası da sapıtır. Böyle bir şey varsa teknik servis hattını ararsanız çözeceklerdir.

Sıfır satın alanlardan şarjı bozuk olan oldu. Geçen birisinin Pro aldığının şarj ömrü yüzde 75 civarıydı. Apple servis olarak düzelteceğini söyledi, alan kişi üründen soğudu. Rezalet durum.

Gelen yorumlardan sonra Apple desteğe bağlandım Amerika üzerinden cihazda test çalıştırdılar ve servise gitmemi söylediler. Şarj adaptöründen kaynaklı bir sorun görünüyordu PPP0020 uyarısı çıkardı ekranda. İlk fırsatta servise gidip ne olduğunu buraya yazacağım. Bu kadar pil düşüşü hayra alamet değil.

MacBook pile bağlı çalışırsa batarya cycle yapmaz. Ömrü daha uzun olur. Güç kaynağı kısmında şarj aleti yazıyorsa, pil devre dışıdır. Devre dışı olan pil yorulmaz. Telefonlardaki mantıkla aynı değil bilgisayarlar.

Eki Görüntüle 1985723

6 aydır genelde şarja takılı kullandığımdan 25 döngü yaptım sadece ve her gün kullanıyorum. Buna rağmen 100%. Bir anormallik olduğu kesin. Bazen güncelleme sonrası da sapıtır. Böyle bir şey varsa teknik servis hattını ararsanız çözeceklerdir.

Ben de böyle kullanıyorum ve bende de güç kısmında şarj aleti yazıyor. Servise gideceğim bakalım ne olacak. Hoş Apple servisleri konu batarya olunca neredeyse hiç iyi hizmet vermiyor hep bir bahane bulunuyor da bakalım hayırlısı.

Mayıs'ta aldığım m2 macbook air 27 döngüde pil sağlığı %96.Apple ile görüştüğümde 16 döngüde %100 sağlıktaydı 3 aylıktı cihaz ve test yaptılar ama bir şey çıkmamıştı.Servise gitmeli miyim?

Son düzenleme:
Mayıs'ta aldığım m2 macbook air 27 döngüde pil sağlığı %96.Apple ile görüştüğümde 16 döngüde %100 sağlıktaydı 3 aylıktı cihaz ve test yaptılar ama bir şey çıkmamıştı.Servise gitmeli miyim?
Diagnostic çalıştırdığımda benim şarj yeri ile alakalı bir hata verdi o sebeple ben servise götürdüm. 40 Döngüde 92 çıktı bu gün yapılan test sonucunda. Dün baktığımda 95'di mesela. Cihazımı aldılar, servis süresi 10 gün sürebilirmiş. Randevu alıp götürün isterseniz ama test yapmaları için cihazı alıyorlar ve sıfırlanıyor.

Geri
Yukarı