Makale yazarak para kazanabilir miyim?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Neredeyse 16 yaşındayım, makale yazarak para kazanabilir miyim? Yazı yazacak yeri nereden bulabilirim? Kim bana iş verir? Makale dediklerim bu tarz yazılarım:

Hocam konuları araştırıp bir metin hazırlayıp ardından bunu YouTube üzerinden de aktarabilirsiniz. Onun haricinde popüler bir sitede yazarlık yaparsanız belki para kazanabilirsiniz. Ya da kendi internet sitenizi kurup yazılarınız popülerleştikçe sitenize reklam alarak da gelir sağlayabilirsiniz.

Bu tip yazılarla ciddi para kazanılabileceğini sanmıyorum. Yanlış anlamayın sizi bilgilendirmek için söylüyorum, bunlar makale değil ve içerikleri çoğunlukla “pseudoscience” yani bilimsel gibi gözüken ama öyle olmayan içerikler. Milletinize olan sevginizi, azminizi ve zamanınızı daha rafine daha kaliteli şeylere harcayın.

Şimdi fark ettim, özellikle genetik ile ilgili yazılarda büyük bir hata yapıyorum. En başta söylediğim şey en sonda söylediğim şey ile çelişebiliyor. Aslında bunun nedeni yazıları uzun süre boyunca tek seferde yazıyorum ve sonradan kontrol etmiyorum. Dik durmalı ve tutarlı bir dil kullanmalıyım. Ayrıca hesap sonuçlarını ekran görüntüsü olarak değil "raw data" olarak atmalıyım.

Geri
Yukarı