Makel sensörlü tavan armatürüne banyo aspiratör bağlantısı

joe54

Hectopat
Merhabalar. Makel hareket sensörlü tavan armatürüne banyo aspiratörü bağlantısı yapacağım fakat şöyle bir durum var:

Armatürlerde bildiğiniz gibi 2 duy olur. Ürünün kullanma kılavuzunda:

Max 2×25 watt lamba,
Max 2×7 watt LED

ibaresi bulunuyor. Benim takacağım fan 32W gücünde. Lamba olarak da 5W led kullanıyorum. Sizce 32W aspiratör, sensör devresine bir zarar verir mi? Aşırı ısınmasına neden olur mu?

Hocam sizin yapacağınız bağlantı 2x25W çıkışı olsun. Zaten burada lamba yok. Size LED'ler yeter. 50W çıkışa 32W zarar vermez.

Hocam sizin yapacağınız bağlantı 2x25W çıkışı olsun. Zaten burada lamba yok. Size LED'ler yeter. 50W çıkışa 32W zarar vermez.
Sanırım ayrı ayrı 25w çıkıştan bahsediyor üründe. Dediğiniz gibi toplam çıkıştan bahsetseydi sorun olmayacaktı.
Max A (amper) değeri nedir?
Tahminimce 10 A olmalı
Ampere ilişkin bilgi bulamadım hocam.

Hocam zaten arkadaş gelen kabloya bağlayacak. Bunlar bir noktadan ikiye ayrılır. Ayrılma noktasından bağlarsanız sorun olmaz.

Sanırım ayrı ayrı 25W çıkıştan bahsediyor üründe. Dediğiniz gibi toplam çıkıştan bahsetseydi sorun olmayacaktı.

Ampere ilişkin bilgi bulamadım hocam.

Evet ayrı ayrı 25 W yani 2 tane 25 W akkor flamanlı lamba ya da 2 tane 7 W LED lamba takabilrsin anlamında.

Ama böyle yazma sebebi kasa olarak daha yüksek Watt'lı ampül bağlarsan sıcaklık fazla olacağı ve kasayı eriteceği içindir.

Yani sen duyun birine ampul takıp, diğer duy u sökerek oraya 32 Watt fan bağlantısı yaparsan hiçbir problem olmaz toplam çekeceği akım 1A civarında olacağı için fotosel e herhangi bir zarar vermez.
Sadece doğru bağlantı yapmalısınız.

Evet ayrı ayrı 25 W yani 2 tane 25 W akkor flamanlı lamba ya da 2 tane 7 W LED lamba takabilrsin anlamında.

Ama böyle yazma sebebi kasa olarak daha yüksek Watt'lı ampül bağlarsan sıcaklık fazla olacağı ve kasayı eriteceği içindir.

Yani sen duyun birine ampul takıp, diğer duy u sökerek oraya 32 Watt fan bağlantısı yaparsan hiçbir problem olmaz toplam çekeceği akım 1A civarında olacağı için fotosel e herhangi bir zarar vermez.
Sadece doğru bağlantı yapmalısınız.
Gayet mantıklı. Çünkü 20W normal lamba taktığımda lambanın ısısı, kasayı ve sensörü aşırı ısındırmıştı.

Geri
Yukarı