Maksimum bellek 12 GB nasıl yükseltirim?

Mehmet Körük

Hectopat
Daha fazla  
Acer Swift 3 Ryzen 5 3500U Vega 8 8 GB RAM var. Acer'in sitesinde maksimum 12 GB yazıyor. Nasıl yükseltebilirim sizce? Yükseltmek istiyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısacası yükseltemezsin. Zaten maksimum yazmalarının amacı da en fazla yükseltebileceğin değeri vurgulamak.

İlk defa ara değer gördüm, normalde 2'nin üstlü katları olarak gider 8, 16, 32 gibi. İşlemciniz destekliyor ama anakart desteklemiyor. Eğer deneyerek alabileceğiniz bir yer varsa 8'lik taktırın bana göre yanlış bilgi girdiklerini düşünüyorum.

İlk defa ara değer gördüm, normalde 2'nin üstlü katları olarak gider 8, 16, 32 gibi. İşlemciniz destekliyor ama anakart desteklemiyor. Eğer deneyerek alabileceğiniz bir yer varsa 8'lik taktırın bana göre yanlış bilgi girdiklerini düşünüyorum.
Muhtemelen 4 veya 8 GB bir modül anakarta lehimli. Bir tane de slot var ve ikisi toplam 12 GB olacak şekilde sınırlandırılmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı