Manjaro 20.0.1 KDE gnome

Manjaro Gnome kullanıyorum(minimal), bence gayet başarılı. Architect ile kurunca Arch kadar saf olabiliyor.

Aslında Canonical bu sürümle GNU/Linux dünyasını kapalı kaynağa itiyor. DEB'i bırakıp yavaş yavaş Snap mağazasına taşınmak başlıca göstergesi.
Diyorum ya, minimal manjaro sürümleri harika. Onun dışında Ubuntu Gnome ve Manjaro Gnome farkı pek olmuyor doluluk, şişkinlik bakımından.

Manjaro kullanıyorum ve Linux dağıtım önerisi isteyen herkese Manjaro öneriyorum.
Neden?
Onlarca Linux dağıtımı kullandım en verimlisi en stabili Manjaro, aslında Arch kullanmak isterdim ama o daha fazla kod bilgisi daha fazla deneyim istiyor.

Manjaro kullanıyorum ve Linux dağıtım önerisi isteyen herkese Manjaro öneriyorum.
Neden?
Onlarca Linux dağıtımı kullandım en verimlisi en stabili Manjaro, aslında Arch kullanmak isterdim ama o daha fazla kod bilgisi daha fazla deneyim istiyor.
Arcoyu denediniz mi?

Fırsat bulursam denemek istiyorum.
İsterseniz saf Arch kurun, uğraştırıcı derseniz Arco. Erik Dubois(Arconun öncüsü) diyor zaten Arco %90 Archtır. Arch kurcaksanız Oğuzhan beyin rehberine bakabilirsiniz. UEFİ kurmayacaksanız. Msoguz da iyi bir kaynaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı