3000 TL Sistem Önerisi

legatusVI

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Merhaba arkadaşlar 6-7 senedir Acer marka bir laptop kullanıyorum. Bilgisayarda ağırlıklı olarak çizim yapıyorum ama malum sistem özelliklerim düşük çizim esnasında materyaller çoğaldıkça PC acayip kasma yapıyor. Artık çileden çıkarıyor beni. Crysis 3 - COD - Pes 14 - Fifa 14 gibi yüksek kalitede oyunları açması imkansız. Şimdi yeni bir masaüstü PC toplama kararı verdim. Resimdeki gibi boş bir kasa alıp içini kendim döşeyeceğim ancak donanım konusunda bir bilgim yok. Monitörü, klavyesi vs. içinde bütçem 3000 TL'dir.

Söyle belirteyim Crysis 3'ü alta attıktan sonra internette kasmadan dolaşabileceğim bir canavar istiyorum. :D
Hangi parçaları almalıyım belirttiğim yüksek kalitede olabilecek ve 3000 TL bütçeme uyabilecek? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Kasa:
cooler-master-rc-912a-kwa750-haf-912-advance-gx-80plus-z.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevapladığınız için çok teşekkür ederim, bu parçalar birbirleri ile uyumlu mu yani gidip bu parçaları alsam taktıktan sonra sorun olmaz değil mi? Bir de zannedersem Cooler Master'ın bu kasasında güç kaynağı var deniliyor.

Parçalar uyumlu.
CM' nin o kasasında güç kaynağı var fakat benim önerdiğim sistemdeki kadar kaliteli değil.
RS550 Gold sertifakalı ve 80+ yani çok çok verimli bir güç kaynağı neredeyse sistemin çektiği elektrik kadar şebekeden elektrik çekiyor.

Peki önerilerinize güveniyorum sistemi bu listeye göre toplayacağım artık bu sistemle mesela Crysis 3'te full grafikle kasmadan açabiliriz değil mi? (PC'nin iyi olduğunu buradan anlıyorum sadece :D )

Son düzenleyen: Moderatör:
Crysis 8' i bile ultrada açar.
Eğer benim önerdiğim sistemi alacaksan anakartı MSI Z97Gaming 3 veya 5 almaya çalış.
Bu arada başkalarının önerisinide alabilirsin biraz bekle.

Tabi araştırma içerisindeyim şu an zaten yani amacım uzun bir süre hiçbir sıkıntı çıkarmayan bir sistem toplamak. Bahsettiğiniz anakartlardan en iyisini alabilirim.

Bir de bu sistemin içine network ve ses kartı da almalıyım değil mi ? (unuttuklarım da olabilir )

Tabi araştırma içerisindeyim şu an zaten yani amacım uzun bir süre hiçbir sıkıntı çıkarmayan bir sistem toplamak. Bahsettiğiniz anakartlardan en iyisini alabilirim.

Bir de bu sistemin içine network ve ses kartı da almalıyım değil mi ? (unuttuklarım da olabilir )
İnterneti direk kablo ile bağlayabilirsin. Ses kartına gerek yok. Anakartta zaten var.

Zalman Z11 kasanın içinin küçük olması sizce ne gibi sıkıntılara sebep olabilir ? Daha büyük iç hacmine sahip kasalarda ne gibi avantaj olur ? Çünkü Zalman Z11 kasa ile Cooler Master HAF 912'yi karşılaştırdığımda (bu konularda pek fazla uzman değilimdir ancak gördüğüm kadarıyla) Zalman'ı üstün gördüm tabi sizin yorumlarınız benim karar vermem açısından daha iyi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı