Matematikten 35 aldım

Teşekkür ederim öncelikle. Matematik hocası sınav sonuçlarını okuduğunda bize çok fazlasıyla kızmıştı bu sonuçlar için. 16 alan bile vardı (nasıl oldu gram bilmiyorum) her neyse teneffüste herkes ağlayıp hocaya küfür etmeye başladı, baştada anlattığım gibi benim 2 sorumun cevabı doğru olmasına rağmen hoca çözümünde biraz eksik var diye ikisindende 10 puan kırmıştı ya, bunu diğerlerine de yapmış. Bazılarının 5 sorusu, bazılarının 4 sorusu falan gitmiş bayağı ve ağlıyolardı 'Hayatımda hiç bu kadar düşmedim." diye. Sonrasında Türkçe öğretmenimiz içeriye girdi ve matematik hocasının kızmakta haklı olduğunu söyledi. Bir arkadaşım da şu puan olayını söylemişti (bu arkadaşa X diyelim.) Sinirli bir şekilde. Ertesi günü ben okula gidemedim ama arkadaşım anlattı. Matematik hocası X'i öğretmenler odasına çağırmış ve tüm öğretmenler oradayken yaklaşık 50 dakika aralıksız azarlamış ve matematik hocasının iddiasına göre "X, tüm hocalara böyle bir şey söylemiş" ama sadece bizim yanımızdayken demişti bunu. Üstüne matematik hocası kağıdından puan eksiltebileceğini söylemiş. Derste de gene azarlamış vs. X bayağı ağlamış sinirden hani X'in bir şey demesine izin bile vermiyormuş hoca. Sonrasında bir anda X'in annesini aramış okula çağırmış. Bir de sınıf öğretmeni azarlamış, geçen hafta haksız yere savunma yazdırmıştı zaten bu olayda gelince daha da patlamış. Şu an sınıf öğretmeni ve matematik hocası beraber dolaşıyolarmış Full ve alttan alttan laf sokuyolarmış. Bu şekilde olay.
Hocanın sonucu doğru çıkmadı diye puan kırması biraz haksızlık olmuş. Anladığım kadarıyla X hocaya hakaret falan ediyormuş, o da ağır bir şey bence.

Bu arada 16 alan kişinin nasıl aldığını düşünmüşsün de, bizde direkt boş kağıt veren vardı :D Matematik olunca her türlü sayıdan not alınabilir bunu unutma. (- sayıları bile xD)

Hocanın sonucu doğru çıkmadı diye puan kırması biraz haksızlık olmuş. Anladığım kadarıyla X hocaya hakaret falan ediyormuş, o da ağır bir şey bence.

Bu arada 16 alan kişinin nasıl aldığını düşünmüşsün de, bizde direkt boş kağıt veren vardı :D matematik olunca her türlü sayıdan not alınabilir bunu unutma. (- sayıları bile xD)

Hahaha, olayın aslını ve tamamını anlattılar bu arada, buraya da anlatayım;
Matematik sınavı açıklanırken X demişti ya "hocam bu doğru" diye bazı sorulara itiraz etmişti, cuma günü matematik hocası sınıf öğretmeninden X'in annesinin numarasını istemiş hatta aramış ama annesi açmamış telefonu. İsteme nedeni de X'in karşı gelmesiymiş. Sonra X, sınıf öğretmeniyle konuşmuş "hocam vermeseniz olur mu?" vs. gibi şeyler söylemiş ama sınıf hocası çoktan verdiğini söylemiş (zaten bize 1 haftadır falan sürekli bağırıp trip atıyor o da ayrı mesele.)
Sonrasında sınıf hocası matematik hocasına X'in dediklerini söylemiş (?) X'de sinirlenmiş sınıfın ortasında matematik hocasının arkasından sövüyormuş tam o sırada matematik hocası kapıyı açmış biriyle konuşuyormuş ardından "X gelir misin benimle" demiş öğretmenler odasına götürmüş X'i ve sınav kağıdını gösterip X'e bağırıyormuş bayağı "öğretmenler odasında bir sürü öğretmen varken sen beni rezil ettin." gibisinden sözler söylüyormuş. (çoğu öğretmenin olaydan haberi bile yok, en basiti bizim fen öğretmenimiz ki kadın okulda dönen her şeyi biliyor.) Sözde X, matematik hocasının arkasından "matematik hocası bize puan vermiyor." demiş ama bunu başka bir arkadaşım demişti, ona da y ismini verelim. Sonrasında X galiba "hocam Türkçe hocası geldi ne olduğunu sordu y bir şeyler anlattı." gibi bir şey demiş, ardından Türkçe dersindeyken Y'yi çağırmışlar. İkisi de geldiğinde ikisinin yüzü de çarpılmış gibiymiş ve bayağı kötülermiş ve X direkt bağırıp ağlamaya başlamış "asılsız şeyler söylüyorlar." diye. Sonra y annesini arıyor ve annesi de Y'ye hak veriyor yarın Y'nın annesi sınıf öğretmeni ve matematik hocasıyla konuşacakmış galiba. X annesini arattırmadı araları kötüymüş üstüne matematik hocasının da aramaya çalışması daha da sinirlendirmiş onu. Sınıf hocası da şu olayla beraber olan başka bir olayın üstüne trip atıyor ve yalanlar söylüyor, kendince kendini haklı çıkarmaya çalışıyor, böyle giderse 2 sınıf gidip genel müdüre söylemeyi düşünüyoruz.
Bu kadar olay.

Selam, 8.sınıfım. Şu eğitim hayatıma kadar matematikten en düşük aldığım not maksimum 60 falandı. Bu dönemin ilk ayı Full hastalıkla geçti ve düzgün okula gidemedim, 1 hafta önceden çok çalışsam da sınava sonuç bu. Elimden geleni yaptım ama hayatımda hiç bu kadar düşük almamıştım. Üstelik hoca doğru olan 2 sorudan 10 puan kırmış, çözümlerini eksik yazdım diye sonuç doğru olmasına rağmen puan bile vermemiş. Cidden moralim bozuk, veli toplantısında söylüyorlar alınan notu ve 1 hafta sonra veli toplantısı var. Anneme nasıl söyleyeceğim hiç bilmiyorum. Oturup ağlayasım geliyor, o kadar basit sınavdan bunu yapmayı kendime hiç yediremiyorum. İşin kötü yanı nasıl söyleyeceğimi de bilmiyorum. Siz düşük aldığınızda ailenize nasıl söylemiştiniz?

Babam tarih öğretmeni tarihten 25 aldım notlar çok umurunda olmasın her şekilde lisede ortalaman yerlerde olacağı için dersin vay o zaman 30 almışım helal bana dersin.

Hahaha, olayın aslını ve tamamını anlattılar bu arada, buraya da anlatayım;
Matematik sınavı açıklanırken X demişti ya "hocam bu doğru" diye bazı sorulara itiraz etmişti, cuma günü matematik hocası sınıf öğretmeninden X'in annesinin numarasını istemiş hatta aramış ama annesi açmamış telefonu. İsteme nedeni de X'in karşı gelmesiymiş. Sonra X, sınıf öğretmeniyle konuşmuş "hocam vermeseniz olur mu?" vs. gibi şeyler söylemiş ama sınıf hocası çoktan verdiğini söylemiş (zaten bize 1 haftadır falan sürekli bağırıp trip atıyor o da ayrı mesele.)
Sonrasında sınıf hocası matematik hocasına X'in dediklerini söylemiş (?) X'de sinirlenmiş sınıfın ortasında matematik hocasının arkasından sövüyormuş tam o sırada matematik hocası kapıyı açmış biriyle konuşuyormuş ardından "X gelir misin benimle" demiş öğretmenler odasına götürmüş X'i ve sınav kağıdını gösterip X'e bağırıyormuş bayağı "öğretmenler odasında bir sürü öğretmen varken sen beni rezil ettin." gibisinden sözler söylüyormuş. (çoğu öğretmenin olaydan haberi bile yok, en basiti bizim fen öğretmenimiz ki kadın okulda dönen her şeyi biliyor.) Sözde X, matematik hocasının arkasından "matematik hocası bize puan vermiyor." demiş ama bunu başka bir arkadaşım demişti, ona da y ismini verelim. Sonrasında X galiba "hocam Türkçe hocası geldi ne olduğunu sordu y bir şeyler anlattı." gibi bir şey demiş, ardından Türkçe dersindeyken Y'yi çağırmışlar. İkisi de geldiğinde ikisinin yüzü de çarpılmış gibiymiş ve bayağı kötülermiş ve X direkt bağırıp ağlamaya başlamış "asılsız şeyler söylüyorlar." diye. Sonra y annesini arıyor ve annesi de Y'ye hak veriyor yarın Y'nın annesi sınıf öğretmeni ve matematik hocasıyla konuşacakmış galiba. X annesini arattırmadı araları kötüymüş üstüne matematik hocasının da aramaya çalışması daha da sinirlendirmiş onu. Sınıf hocası da şu olayla beraber olan başka bir olayın üstüne trip atıyor ve yalanlar söylüyor, kendince kendini haklı çıkarmaya çalışıyor, böyle giderse 2 sınıf gidip genel müdüre söylemeyi düşünüyoruz.
Bu kadar olay.
Hoca X'e fena gıcık kapmış belli. X'de aynı şekilde. Büyük ihtimal X disiplinlik ya da okuldan atılana kadar hoca salmayacak. G.o. mu h.o. mu desem bilemedim X'e şimdi.

Tabii alacağı ceza okuldan okula da değişir. Çoğu, düşük LGS puanlı liselerde müdür genelde uğraşmamak için "yapmayın bir daha" deyip bundan beter olayları iteler, yaptırımsız biter.

Ortaokulda ise puan ile okula girme olmadığından tam karma oluyor. Olay sana patlak vermediği sürece izlemek en iyisi. X senin kankan dalan değilse olayı sorma bile bence. Yaptırım uygulanırsa belli olur zaten.

Babam tarih öğretmeni tarihten 25 aldım notlar çok umurunda olmasın her şekilde lisede ortalaman yerlerde olacağı için dersin vay o zaman 30 almışım helal bana dersin.
Benim de saçma bir şekilde tarih notum düşük. (Sözlüm tam, ama sınavda bu tarz not alıyorum nedense.) Ama 30, 40 notlara sevinmeye çalışmak da çok ergence bir davranış bence. 9'u halledince 10 arkasından geliyor. 10'u da düzgün yapınca 11'de biraz beli ağrıyacak, sonra AYT'yi falan rahat geçer lisede ilk yılları güzel geçerse.

Ayrıca da, lise notlarının hepsi YKS'de sıralamaya direkt etki ediyor diye biliyorum. Yani yazılı notlarına bakmasalar bile ders ortalamasını iyi rakamlarda tutmak önemli.

Sözlü ile falan zaten iyi notlara çıkacağını düşünüyorsan, yine de sen bilirsin tabii. Benim de sözlüm tam gelecek ama yine de çalışıyorum.

Bizim de tarih sınavı yarına, full YT'de video izleyip meb'in kitabını okuyarak gireceğim. İşime yarar umarım. (Normalde ezber falan yapardım, millet tarih dersinde ne ezberi falan diyince afalladım biraz.)

Sen haline şükret. Üniversiteleri gör :D
Hocanın merhametine kalıyorsun genelde, oracıkta.

Hoca X'e fena gıcık kapmış belli. X'de aynı şekilde. Büyük ihtimal X disiplinlik ya da okuldan atılana kadar hoca salmayacak. G. O. Mu h. O. Mu desem bilemedim X'e şimdi.

Tabii alacağı ceza okuldan okula da değişir. Çoğu, düşük LGS puanlı liselerde müdür genelde uğraşmamak için "yapmayın bir daha" deyip bundan beter olayları iteler, yaptırımsız biter.

Ortaokulda ise puan ile okula girme olmadığından tam karma oluyor. Olay sana patlak vermediği sürece izlemek en iyisi. X senin kankan dalan değilse olayı sorma bile bence. Yaptırım uygulanırsa belli olur zaten.

Benim de saçma bir şekilde tarih notum düşük. (sözlüm tam, ama sınavda bu tarz not alıyorum nedense.) Ama 30, 40 notlara sevinmeye çalışmak da çok ergence bir davranış bence. 9'u halledince 10 arkasından geliyor. 10'u da düzgün yapınca 11'de biraz beli ağrıyacak, sonra AYT'yi falan rahat geçer lisede ilk yılları güzel geçerse.

Ayrıca da, lise notlarının hepsi YKS'de sıralamaya direkt etki ediyor diye biliyorum. Yani yazılı notlarına bakmasalar bile ders ortalamasını iyi rakamlarda tutmak önemli.

Sözlü ile falan zaten iyi notlara çıkacağını düşünüyorsan, yine de sen bilirsin tabii. Benim de sözlüm tam gelecek ama yine de çalışıyorum.

Bizim de tarih sınavı yarına, Full YT'de video izleyip MEB'in kitabını okuyarak gireceğim. İşime yarar umarım. (normalde ezber falan yapardım, millet tarih dersinde ne ezberi falan deyince afalladım biraz.)

X de y de yakın arkadaşlarımdan, ama konuları bitirdik neredeyse, okula gelip sadece deneme olacağız. Bu süreçte pek bir şey olacağını düşünmüyorum ama X şu an matematik hocasından feci nefret ediyor.

Geri
Yukarı