Mavericks 10.9.4 IOBluetoothHCIController start -- completed ekranında donup kalıyor

demr

Hectopat
Merhabalar
Hp 18E5 model anakartlı bilgisayarım mevcut. Bunun üzerine PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu - Technopat linkindeki yönlendirmeleri takip edip Mavericks kurmak istiyorum. Usb den Mavericks'i açıyorum fakat IOBluetoothHCIController start -- completed ekranında donup kalıyor. Yardım eder misiniz?
İyi Günler.
Bilgisayar özellikleri ;
bil özellikleri.JPG
1.JPG

Clover/Options/GraphicsInjector/Injec EDID + işraetlep deneyin.

Çok teşekkür ederim, o ekranı geçtim. Şimdi de siyah ekranda kaldı. Araştırdım GraphicsEnabler=No yapın diyorlar, yaptım o da olmadı, var mıdır fikriniz?

-x -v GraphicsEnabler=No
-v -f cpus=1 GraphicsEnabler=No
-v -f cpus=1 GraphicsEnabler=Yes

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç başlamadı ki :) Takıldığım (IOBluetoothHCIController start -- completed) ekran geçiyor, ekran siyah oluyor, o şekilde kalıyor.

Aşağıdaki komutları verdiğim sıralamaya göre denemelisin. GE=Y olarakta deneyebilirisin.
xpcm-free GraphicsEnabler=No npci=0x3000 cpus=1 -v

Aşağıdaki komutları verdiğim sıralamaya göre denemelisin. GE=Y olarakta deneyebilirisin.
xpcm-free GraphicsEnabler=No npci=0x3000 cpus=1 -v

Merhaba komutu aynı şekilde girdim, malesef yine geçmedi siyah ekranı.

Sisteminizde sadece Intel HD ekran kartı mı var? Konunuzu takip etmem için beni şu şeklide etiketleyin. @parrhesia

@parrhesia Evet sistemde sadece intel HD Graphics 4600 kartı mevcut.

Nasıl yani.
Güvenli Mod da açmayı denediniz mi?
Nasıl yapacağım, anlayamadım. Bilgisayarı güvenli mod da açıp, usb den nasıl boot edebilirim?

Merhabalar.
Aşağıda özellikleri belirttiğim farklı bir bilgisayarda denediğimde, options/Graphics Injector menu/InjectedEDID seçip kurulum ekranını açtım. Kurulum bitti , usb den tekrar InjectedEDID seçip boot ettim. Beyaz bir ekran üzerinde mouse simgesi çıktı o şekilde kaldı. İlk ekran olan ; Hoşgeldiniz, Ülke seçimi ekranı gelmiyor. Mouse'u oynatabiliyorum ama hiçbir hareket yok. Fikri olan var mıdır?
@parrhesia

• İntel core i3 2120 cpu
  • Lenovo mahobay mainboard
  • İntel hd graphics

Kurulum bitti mi?
Merhaba @parrhesia , başka bir bilgisayarda kurulumu bitirdim, tekrar usb den boot ettiğimde beyaz ekran çıkıp o şekilde kalıyor, fikriniz var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı