Mavericks 10.9.4 Kurulum Sorunu ThinkPad E330

aydemir016

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, aranıza yeni geldim. Hepinize merhaba ve çalışmalarınız için ellerinize saağlık :)
Sitede Recep Baltaş'ın çalışmalarından izlediğim kadarıyla cesaretlenip bende dizüstü bilgisayarıma yıllardır merak edip mac os sistemini kurmaya çalıştım.
Önce kolaylığa kaçıp 10.9.4 sürümünü USB ye anlatılan şekilde Win32Imager programıyla yazdım. Daha sonra Bios ayarlarını anladığım kadarıyla yapmaya çalıştım. Ekran kara sayfadan IOBluetooth satırında takıldı.
Daha sonra Recep Baltaş'ın çalışmalarında edindiğim kadarıyla Graphics injector Menuden Inject Intel kısmını + pozisyonundan - pozisyonuna getirince kurulum ekranı geldi. Burada herşey güzel bir şekilde gidiyor ve kurulum tamamlanana kadar herhangi bir sıkıntı çıkmıyor. Ancak son bir dakikadan az bir süre kala tam tamamlanacakken diske yeniden başlatmayla ilgili bir sorun oluyor ve yükleme tamamlanamadı hatası alıyorum. İlgilenen arkadaşlar için konuya daha sonra Bios ayarlarının resimlerini ekleyebilirim. Ayrıca kurulum ekranı günlüğünde hataları gözter kaydını kaydedip ekleyebilirim.
10.9.4 olmayınca 10.8.2 iAtkos ML3U sürümünü indirip TransMAC yazılımıyla USB ye yazmayı Windows üzerinden tamamlayıp bios ayarlarını anlayabildiğim kadarıyla da yapıp kurmaya çalıştığımda hiç yükleme ekranıyla karşılaşamadım. Lütfen bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
Çok teşekkürlerimle

Bilgisayarımın özellikleri:
Lenovo ThinkPad E330 NZSAHTX (3354-AHG) Notebook
Ürün Kodu NZSAHTX
İşlemci Intel 3. Nesil Ivy Bridge Core i5-3210M İşlemci (3M Cache, 2.50 GHz, Turbo Boost ile 3.10GHz e kadar )
Yongaseti Intel HM77
Sistem Belleği 4 GB DDR3 1600MHz
Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000
Sabit Disk Kapasitesi 500GB 5400rpm (Bunu değiştirip Sandisk SSD 120 GB takıldı arkadaşlar)
Optik Sürücü Yok
Ekran 13.3" HD 1366x768
İşletim Sistemi FreeDos
Boyutlar 322mm x 228mm x 27 mm
Ağırlık 1.80 kg
Batarya 6 hücreli, 7,5 saate kadar
Ses Stereo hoparlör
Ağ Kartı Ethernet RJ45
Geliştirilmiş Portlar 3xUSB 3.0, 1x Always on USB 2.0, 1xVGA, 1xHDMI
Kablosuz Haberleşme Bluetooth 4.0 Combination with WLAN
Bellek Kart Yuvası 4-in-1 card reader (SD, MMC, SDHC, and SDXC)
Webcam 720p HD Kamera

1 dakika kala bu hata karşılaşıyorsanız, kurulum bitmiştir. Sistemi Usb ile başlatıp sistemi kurduğunuz bölümde açılış yapmayı deneyin. Olmazsa Usb ile kurulum ekranında cpus=1 ekleyip kurulumu yapın.

Mavericks kurulumunda kurulumun bitimine son anlarda sistem yüklenemedi hatasını alıyordum. Sebebi anladığım kadarıyla mac bu sistemi yeniden başlatamadı gibi birşeydi.
Daha sonra tekrar usb ile başlatıp kurulmuş harddiski seçtim başlaması için. boot options kısmından graphics inject i "etkin değil" yaptım ayrıca boot argms metin satırına sadece -x -v ekledim ve sistem çalıştı.
Sistem açılınca ve Mavericks masaüstüne ulaşınca Wifi kartımı tanımadığını, Intel HD4000 ekran kartımı tanımadığını anladım. Ses olarak da sistem bilgilerinde herhangi bir ses aygıtı algılanmadığını anladım.
Peki napıcam ben şimdi bu Hack OS X ile :) ??

Mavericks kurulumunda kurulumun bitimine son anlarda sistem yüklenemedi hatasını alıyordum. Sebebi anladığım kadarıyla mac bu sistemi yeniden başlatamadı gibi birşeydi.
Daha sonra tekrar usb ile başlatıp kurulmuş harddiski seçtim başlaması için. boot options kısmından graphics inject i "etkin değil" yaptım ayrıca boot argms metin satırına sadece -x -v ekledim ve sistem çalıştı.
Sistem açılınca ve Mavericks masaüstüne ulaşınca Wifi kartımı tanımadığını, Intel HD4000 ekran kartımı tanımadığını anladım. Ses olarak da sistem bilgilerinde herhangi bir ses aygıtı algılanmadığını anladım.
Peki napıcam ben şimdi bu Hack OS X ile :) ??
Hocam sana binlerce teşekkür ederim ya aylardır bu sorunu çözememiştim hiç aklımada gelmemişti bir an önce eve gidip şu mac-os'a bi merhaba demek istiyorum (y)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı