Mavericks 10.9.5 Boot Sorunu ve İntel 1. Nesil Ekran Kartı

HectoSteel39

Kilopat
Makaleler
8
Yer
kocaeli
Daha fazla  
Meslek
güvenlik
  • Casper Nirvana CN KPI 620L Intel Core i7 2,66 GHz
  • 6 GB BELLEK
  • Atheros 9285 wifi
  • ATİ Mobility Raedon HD 5650 ve Intel(R) Graphics Ekran kartı
  • Qualcomm Atheros AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet Denetleyici
  • Realtek ALC269 ses kartı
Benim sorunum 1. Nesil İntel HD Graphics ekran kartımı clover bootloader ile çalıştıramıyorum. Ne yaptımsa aktif edemedim. Ne hikmetse chamelon sorunsuz ekran kartımı çalıştırmakta. Clover kullandığım zaman ekran çizgili ve birbirine girmiş olarak açılıyor. Bunun bir çaresi varmı arkadaşlar

Teşekkür ederim. Clover ile'mi deneyeceğim. Yardımcı olurmusun herhangi bir fake id girmem gereklimi clover bootloaderde.

İndirdiğin dosyadaki kextleri herhangi bir kext yükleyici ile sistemine yükle. ( Aşağıdaki resimde kırmızı içine alınmış kextler)
ıntel graphics.png

Ayrıca eğer sorun devam ederse alternatif olarak şunları yap:
Laptop'unun ekran çözünürlüğü 1366x768 yada daha aşağı ise SingleLink dosyaları içindeki AppleIntelHDGraphicsFB.kext lerden biri ile denme yap.
Laptop'unun ekran çözünürlüğü 1366x768 yada daha yüksekse Dual Link dosyası içindeki AppleIntelHDGraphicsFB.kext'lerden biri ile deneme yap.
Ben bunları kısa yazdım. Her dosya içinde yardım dosyaları var. O dosyaları okuyarak sisteminde daha kesin bir şekilde sonuca ulaşabilirsin.
Kext yüklemelerinden sonra,kextlerin yüklemesinin sistam tarafından okunması için sistemini yeniden başlatmayı unutma.

Ekran çözünürlüğü 1366x768 Duallink' te olanları denedim ekran 4'e bölünüyor Single linktekiler ise ekranda dalgalanmalar yapıyor ekran sadece beyaz ve üzeri dalgalı dalgalı oluyor bende kexti elle düzenleme ile çözdüm sorunu içindeki değerlerin bazılarını 0 yaptım diğerlerini ellemedim 1 olarak bıraktım. Şimdi ise şöyle bir sorun çıktı ekranda kesik kesik dalgalanmalar oluyor. Bütün değerleri sıfır yapsam info.plist dosyası içinde düzelir belki

Seninle paylaştığım kextler modifiye zaten.. O dosya icinde unmodified yazanlar uzerinde oynanmamış kextler. Senin düzenlemen lazim

Ne yaptım ise Clover botloader ile ekran kartını aktif edemedim. Chamelon ile ekran kartı sorunsuz çalışmakta. Mecburen Clover bootloader kullanmaktan vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı