Çözüldü Mavericks Mac App Store - Aygıtınızda Sorun Var Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
TeamViewer indirebilirsen ben bakabilirim.

Aklıma dank etti.
Ben Multibeast ile kendime bir aygıt belirledim.*

Ondan olabilir mi?

*= iMac 10.1 vs.

O yüzden değil. Aynı anakarta sahibim. Dediğim gibi TeamViewer kurarsan işlemler daha kolay olacaktır.

Arkadaşlarım konuyu hortlatmak gibi olmasın ama Sosyal kurallarını baştan aşağıya tekrar okudum ve TeamViewer isteğinin yasak olduğunu gördüm. Bunun için özür dilerim. Ayrıca konunun çözümüne gelirsek:

1- Verdiğim kext dosyası kurulacak ve OS X yeniden başlatılacak.
2- Sistem Tercihlerin' de Ağ ayarları bölümüne girerek bütün yapılandırmalar silinecek.
3- /Library/Preferences/SystemConfiguration dizinindeki NetworkInterfaces.plist silinecek ve OS X yeniden başlatılacak.
4- Sistem Tercihlerin' de Ağ ayarları bölümünde + işaretine tıklayarak ilk olarak Ethernet ve sonrasında Wi-Fi adaptörünün yapılandırılması eklenecek son olarak OS X yeniden başlatılacak.

Ben de sizinle aynı anakarta sahibim. Belki de USB Wi-Fi adaptörünüz sıkıntılı olabilir. Ben TP-Link WN-725N kullanıyorum. Ayrıca yazdığım ayarları da yaptım ve hem ethernetim çalışmaya başladı hem de App Store' a giriş yapabildim.

DPCI Manager indir.
DPCIManager download | SourceForge.net
Programı çalıştır ve status penceresinde network kontrolu yap. Ethernet en0 wireless en1 olup olmadığını kontrol et.
DPCI.png

Eğer sendeki rapor resimdeki gibi değilse, senin ethernet için daha önce verilmiş olan kext'i kullanarak, aşağıdaki bağlantıdaki rehberde Bölüm 2= Network Ayarları kısmını takip ederek kurulum yap.
iMessage Bütün Çözümler

DPCI Manager indir.
DPCIManager download | SourceForge.net
Programı çalıştır ve status penceresinde network kontrolu yap. Ethernet en0 wireless en1 olup olmadığını kontrol et.
Eki Görüntüle 90499

Eğer sendeki rapor resimdeki gibi değilse, senin ethernet için daha önce verilmiş olan kext'i kullanarak, aşağıdaki bağlantıdaki rehberde Bölüm 2= Network Ayarları kısmını takip ederek kurulum yap.
iMessage Bütün Çözümler

Ben de buraya bakarak yaptım. Ethernetim' in Kext dosyasını kurdum. Bu şekilde Ethernet portumu OS X tanıdı. Yukarıda yazdığım gibi ayarladım ve Ethernetim "en0" Wi-Fi adaptörüm ise "en1" oldu. Bu sayede App Store' a giriş yapabildim

Benimki ile aynı değil.
DPCI Manager diyor ki
L2 LAN = en1 / Builtin = no
RT2870 = en0 / Builtin = no

DPCIMenager PCI List sekmesini aç ve resmini çekip burada paylaş.

O yüzden değil. Aynı anakarta sahibim. Dediğim gibi TeamViewer kurarsan işlemler daha kolay olacaktır.

Arkadaşlarım konuyu hortlatmak gibi olmasın ama Sosyal kurallarını baştan aşağıya tekrar okudum ve TeamViewer isteğinin yasak olduğunu gördüm. Bunun için özür dilerim. Ayrıca konunun çözümüne gelirsek:

1- Verdiğim kext dosyası kurulacak ve OS X yeniden başlatılacak.
2- Sistem Tercihlerin' de Ağ ayarları bölümüne girerek bütün yapılandırmalar silinecek.
3- /Library/Preferences/SystemConfiguration dizinindeki NetworkInterfaces.plist silinecek ve OS X yeniden başlatılacak.
4- Sistem Tercihlerin' de Ağ ayarları bölümünde + işaretine tıklayarak ilk olarak Ethernet ve sonrasında Wi-Fi adaptörünün yapılandırılması eklenecek son olarak OS X yeniden başlatılacak.

Teşekkürler. Sayenizde yaptım.
Çözüm yukarıda yazılı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı