Meta Quest 2 ve 3 arasındaki farklar nedir?

ATESATES10

Centipat
Daha fazla  
Meta Quest 2 ve 3 arasında 10 bin ₺ fark var, ben de fazla para ödemek istemiyorum zaten Steam'e bağlayıp kullanacağım için depolama alanı çok önemli değil. Bildiğiniz çok bariz bir fark var mı?

selamlar. 6 aydır quest 3 kullanıcısıyım. arkadaşımda quest2 deneme fırsatım oldu ve uzun araştırmalar sonucu quest 2 yerine quest 3 olarak fikrimi değiştirip, quest 3 satın aldım. oyunlarda grafik ve oynanış karşılaştırmalarını izlerseniz bariz farkı zaten anlıyorsunuz. headset rahatlığı açısından quest 3, quest 2 ye göre çok daha iyi olduğu söyleniyor. VR 180 ve 360 derece videolarda da aynı şekilde quest 3 çığır açmış durumda, kaliteli video bulması zor, fakat buldunuz mu aklınızı başınızdan alıyor. quest2'nin lenslerine göre quest3 son kalite pancake lensleri kullanıyor, yani headset'in lensleri açık ara daha iyi vs vs. gibi farkları mevcut. emin olun en iyi deneyim için quest3'ü tercih edebilirsiniz.

Selamlar. 6 aydır Quest 3 kullanıcısıyım. Arkadaşımda Quest2 deneme fırsatım oldu ve uzun araştırmalar sonucu Quest 2 yerine Quest 3 olarak fikrimi değiştirip, Quest 3 satın aldım. Oyunlarda grafik ve oynanış karşılaştırmalarını izlerseniz bariz farkı zaten anlıyorsunuz. Headset rahatlığı açısından Quest 3, Quest 2'ye göre çok daha iyi olduğu söyleniyor. VR 180 ve 360 derece videolarda da aynı şekilde Quest 3 çığır açmış durumda, kaliteli video bulması zor, fakat buldunuz mu aklınızı başınızdan alıyor. Quest2'nin lenslerine göre Quest3 son kalite pancake lensleri kullanıyor, yani Headset'in lensleri açık ara daha iyi vs vs. gibi farkları mevcut. Emin olun en iyi deneyim için Quest3'ü tercih edebilirsiniz.

Başka bir şey soracağım Quest 3'te tarayıcı var mı acaba içinden film filan izleyebileceğim oda önemli.

var evet meta browser diye kendi uygulaması var fakat her zaman tavsiyem airlink yada virtual desktop ile bilgisayarınıza bağlanıp, ordan izlemeniz. hem görüntü kalitesi hem hız açısından daha iyi. standalone vr kullanımı her zaman sınırlıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı