Metin2 dolandırıcılığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UFuKCaN.

Hectopat
Daha fazla  
Abiler ben cok kotu oyuna geldim. İnternete geziodum biri metin2 vps 1 gb bedava diyodu. Skypte ekledım. Ttnet tek üyelik epostasını istedi. Verdim sifreyi istemedi. Epostadan ben soylemeden telefon nuramasını buldu. Telefona ttne odeme pin geldı. Verdım bı anda korktum kapatım. Acaba faturaya para yansır mı? Lutfen cok korkuyorum babam kızcak diye.

Lütfen yardım edin.

Eğer ödeme pinini verdiyseniz bu kişilere muhtemelen faturaya gelecektir ek ücret. Vakit geçmeden babanızla görüşüp daha sonra acil olarak Ttnet'e ulaşıp durumu bildirin belki ödemeyi iptal edebilirler.

Diger hesabim ban yedi burdan yaziyorum. Abiler dedigim gibi sadece ttnet tek eposta verdim baska hiçbirsey vermedim.numarayı bulup nasıl mesaj atıyo ttnet adına bende saf gibi verdim kodu. Sonra bida yollucam dedi 2 ci geldi vermedim kapattim skypeyi. Babamın adını soyadını Tc kimligini vermedim. En iyisi ozaman faturayı beklemek yada Baska onerileriniz varmı ?

TTNET ile görüşmeyi dene. Beklersen geç kalmış olabilirsin.

Selam, üzülmeni istemem lakin Playstore.com aracılığı ile oyun satın almış olmaları muhtemel bir an önce TTNET ile görüşmeniz lazım umarım, satın aldıkları ürünler onbin Türk lirasını geçmez. Bir daha daha dikkatli olmanızı öneririm.

Arkadaslar dün TTNET le gorustu babam mobil odemeyle ilgili internetle ilgili işlem yapılmamıs ve borc yokmus acaba sonradan cıkabılırmı.cok korkuyorum lutfen içacıcı cevap verin

Son düzenleme:
Dostum öncelikle 1 tane konu açmak için 2 tane hesap açma ve Türkçe kurallarına uygun yazmayı öğren.
Daha sonra ise Dünya'da yaşadığının farkına var, kimse kimseye günahını bile vermez durup dururken.

Son olarak TTNET ile iletişime geçmişsiniz, ödeme pini tek seferlik geçerlidir zaten, eğer işlem yapılamamışsa o pin ile bir daha sipariş falan veremez kimse.
Eğer bir işlem yapılmış olsa kayıtlara işlerdi çünkü TTNET ona göre 1 ay sonra ek ücretli fatura gönderecektir sana.

Ve lütfen önerimi dikkate al, daha seviyeli oyunlara yönel.
Parayı basanın güçlü olmadığı oyunlara yönel.
Bilinçli olmadığın için seni kandırıp malını elinden almak isteyen çok kişi olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı