Mi Note 10 Lite hem kulaklıktan hem hoparlörden ses geliyor

osm11s

Femtopat
Daha fazla  
Mi Note 10 Lite cihazım var, yaklasık 3 yıldır kullanıyorum, ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Çözümle alakalı bir şey de bulamadım internette. Bluetooth kulaklıkta da kablolu kulaklıkta da sesi hem hoparlöre hem kulaklığa veriyor. Kulaklıklar başka bir telefonda denedim onlarda sorun yok. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Aynı telefon aynı sorun biraz önce benim başıma geldi. Minibüse bindim son ses müzik dinliyorum. Çevremdekiler ara ara bana bakıyor tam anlam veremedim ama yaklaşık 1 saat seyahat ettim. Durakta indikten sonra ekmek almak için fırına doğru giderken etrafımda olan insanların tekrardan bana baktıklarını fark ettim. Üzerimde ya da kafamda bir şey mi var diye düşünürken fırına geldim. İçeri girdiğimde müziği kapattım ve ekmeğimi aldım. Tam dışarı çıkarken müziği tekrardan açtım ve tuşu kilitleyip cep telefonunu cebime koyarken elimde bir titreşim hissettim. Kulaklık akıllı olduğundan kulaklığı çıkartınca müzik kapanıyordu. Tek kulaklığı kutusuna koydum sonra müziği tekrar başlatınca başımdan kaynar sular döküldü. Dinlediğim tüm müzikleri kontrol ettim ve çok saçma müzikler dinlemişim rezil oldum 🥲.

Varsa bunun gibi başına gelen bir kişi ne olur çözdüyse yardımcı olsun. Travma yarattı bende daha kulaklık takamam bu sorunu çözemezsem. Eve gelince telefonu açıp kapattım sorun düzeldi ama ya bir daha başıma gelirse?

Hocam aux girişi nemlenmis ve tozlanmis sanırım benim. Sağlam ufledim içine ve kulakligi takip sağa sola bayağı cevirdim duzeldi.nemlenmis tozlar yapışmış ondan oluyor sanırım. Baskaca bir çözüm bulamadım şuan sıkıntisiz kullanıyorum.

Aux, Type-C ve Bluetooth girişi ile farklı deneme yaptım sonuç aynı. Telefonu kapatıp açtıktan sonra sorunum düzeldi benim de ama ne zaman tekrardan yapar onu bilemiyorum.

Geri
Yukarı