Çözüldü Minecraft GLFW Error 65542 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

EquQuins

Decapat
Yer
Shamballa
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
İntel 520
2 3 gündür bu konudan muzdaribim. Konu hakkında ne varsa yaptım ancak çözüme ulaşamadım. Ayrıca formattan önce gayet iyi bir şekilde çalıştırıyordu. Format attıktan sonra bu sıkıntı baş gösterdi. (ek: OpenGL sürümüm 1.1 olarak gözüküyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önceden bu sorunu yaşadınız mı (aynı bilgisayarda)

2 senedir kullanıyorum bilgisayarı hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı.

Sorunu çözdüm. 2 ekran kartı olduğu içinmiş. Birinin Driver'ları güncellenirken tam diğeri tam güncellememiş, daha doğrusu uygun olan Driver'ı yüklemediğim içinmiş doğru olanı yüklediğimde OpenGL sürümü 4.6 (benim için bunlar sizde farklı olabilir) oldu. Minecraft vb oyunların açılmama problemi böylece kalktı.
2 3 gündür bu konudan muzdaribim. Konu hakkında ne varsa yaptım ancak çözüme ulaşamadım. Ayrıca formattan önce gayet iyi bir şekilde çalıştırıyordu. Format attıktan sonra bu sıkıntı baş gösterdi. (ek: OpenGL sürümüm 1.1 olarak gözüküyor.)

Java'nın en son sürümü yüklü ve Launcher'e aktarılmış şekilde mi?

Minecraft da alınan hataların çoğu sebebi; ekran kartı driverındandır. Ekran kartı driverlarınızı güncelleyin. Sonrasında oyuna giriş sağlayabileceksiniz.

Hatanın konsoldaki halini atar mısınız crash metnini.

İnanılmaz. Log'u bulamıyorum dosyalarda. Yalnızca bu var.

Minecraft da alınan hataların çoğu sebebi; ekran kartı driverındandır. Ekran kartı driverlarınızı güncelleyin. Sonrasında oyuna giriş sağlayabileceksiniz.

İlk denediğim bu oldu, ve tahmin edebileceğin üzere olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 49
Önceden bu sorunu yaşadınız mı (aynı bilgisayarda)

2 senedir kullanıyorum bilgisayarı hiç böyle bir sıkıntı olmamıştı.

Sorunu çözdüm. 2 ekran kartı olduğu içinmiş. Birinin Driver'ları güncellenirken tam diğeri tam güncellememiş, daha doğrusu uygun olan Driver'ı yüklemediğim içinmiş doğru olanı yüklediğimde OpenGL sürümü 4.6 (benim için bunlar sizde farklı olabilir) oldu. Minecraft vb oyunların açılmama problemi böylece kalktı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı