Mini ITX kasa ile PC toplama

Kuzeyakk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Mid Tower bir kasa ile sistem toplamayı düşünüyordum. Fakat şehir dışına çıktığımda da götürebileceğim mini ITX kasalar çok hoşuma gitti. Aklımdaki sistem:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart: Gigabyte B450'ı Aorus Pro Wi-Fi
  • Ekran kartı: GTX 1660 Ti (kasa çift fanlı ekran kartlarını destekliyor fakat tek fanlı da düşünüyorum.).
  • RAM: Corsair Vengeance 2X8 16 GB 3000 MHz
  • SSD: WD Blue SN500 500 GB NVMe m.2 SSD
  • Güç kaynağı: Corsair VS 550 (2018)
  • Kasa: Silverstone sugo SG13B-Q
Birbiriyle uyumlu olmayacak veya kasaya sığmayacak bir parça var mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Herkese iyi forumlar. Mid Tower bir kasa ile sistem toplamayı düşünüyordum. Fakat şehir dışına çıktığımda da götürebileceğim mini ITX kasalar çok hoşuma gitti. Aklımdaki sistem:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart: Gigabyte B450'ı Aorus Pro Wi-Fi
  • Ekran kartı: GTX 1660 Ti (kasa çift fanlı ekran kartlarını destekliyor fakat tek fanlı da düşünüyorum.).
  • RAM: Corsair Vengeance 2X8 16 GB 3000 MHz
  • SSD: WD Blue SN500 500 GB NVMe m.2 SSD
  • Güç kaynağı: Corsair VS 550 (2018)
  • Kasa: Sılverestone sugo SG13B-Q
Birbiriyle uyumlu olmayacak veya kasaya sığmayacak bir parça var mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.
Bu SSD yerine başka marka tercih edin, en son alınacak SSD WD'dir.

AMD'nin stok soğutucusu ile ATX formatında güç kaynağı bu kasaya tam ucu ucuna sığar ve o da işlemci soğutmasına negatif etki eder. Almışken bu kasa için SFX güç kaynağı almanızı öneririm. Düşük profil işlemci soğutucusu almaktan daha iyi olur SFX güç kaynağı almak. Kasa içinde çalışırken çok rahat edersiniz ve havalandırması da çok daha iyi olur böylece.

Bu SSD yerine başka marka tercih edin, en son alınacak SSD WD'dir.
Teşekkür ederim fakat katılmıyorum. WD gayet kaliteli SSD ve HDD yapan bir markadır. Özellikle Blue serisi gayet uzun ömürlü ve sağlam. SSD tercihimi değiştirmeyeceğim.
AMD'nin stok soğutucusu ile ATX formatında güç kaynağı bu kasaya tam ucu ucuna sığar ve o da işlemci soğutmasına negatif etki eder. Almışken bu kasa için SFX güç kaynağı almanızı öneririm. Düşük profil işlemci soğutucusu almaktan daha iyi olur SFX güç kaynağı almak. Kasa içinde çalışırken çok rahat edersiniz ve havalandırması da çok daha iyi olur böylece.
Teşekkür ederim. Haklısınız SFX güç kaynağı bakayım. Onun dışında sorunsuz bir sistem sanırım değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı