Misafir Çocuğundan Oyunları Gizlemek

Ailesi tarafından şırmartılan çocuğa bir şey diyebilir misin?
Desen bile hemen zırlamaya başlıyor.
Doğru söylüyorsun. Eskiden bizim bir komşunun çocuğu vardı arada oturmaya geliyorlardı. Çocuk yanıma oturuyordu bilgisayarı izliyordu aradan biraz zaman geçtikten sonra içeri gidip izin istememesine rağmen annesine ''(ismim) abi bilgisayar oynamama izin vermiyor'' diyordu. Böyle beyinsiz tipler de var. Yani komşu çocuğu acısını bilirim. Ben de küçüktüm bilgisayar oynamak istiyordum ama kimseden oynayabilir miyim diye izin almazdım bile. Zaten onlar oynamamı isterse direk söylerlerdi.

Benim bilgisayarlarımı, benden fazla herkes kullanıyor ev ahalisi ve dıştan gelenler dahil. Bende düzen takıntısı var. Eğer dosyalarıma, düzenime dokunmuyorlarsa, bir şeyleri karıştırmıyorlarsa oyun oynamış, oynamamış pek umurumda değil. Yine de misafir kişisinin bir adabı olmalı. Çok kullanmak istiyorsa izin almalı, izin verilmiyorsa da anne babasına of püf etmemeli. Bizim zamanımızda böyleydi, yeni nesilde bu yok artık, herkes arsız :)

Misafirliğe geliyorsun, Ahmet'in bilgisayarına geçip CS'de Ace atmaya değil. Misafirlik bitmiş.
Hayır der bitiririm. Ne babası ne de annesi karışabilir. Kim oluyor da benim bilgisayarıma dokunabiliyor? İsterse yeğen olsun, yıkarım yemin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı