ML2 Mac İkonunda takılma sorunu

AyhanALTINOK

Hectopat
Öncelikle Technopattan Recep BALTAŞ arakaşıma teşekkür ederim onun açmış " Dizüstü Bilgisayara Mac OS X Kurma Rehberi " isimli makalede verdiği adımları uygulayarak ml2 kurulumu yaptım. Ancak bios versiyonum farklı olduğu için onun göstermiş olduğu çoğu ayarı bende olmadığı veya bulamadığım için yapamadım. Olanları uyguladım. Kurulumu yaptım ancak ml2 kurulduktan sonra apple ikonun altında loading sembolu dönerken bir süre sonra apple ikonun üstünde bloke veya yasak sembolü tarzı bir simge çıkıyor, ilerlemiyor. 1 saat yakın bekledm o şekilde takılı kaldı. Bir kaç yeniden yükledim ayarları kontrol ettm ancak hep aynı hatayı alıyorum. Sebebi nedir nasıl düzeltebilirim? Aceba nerde hata yapıyorum?

USB Boot Yapma Şeklim : Recep BALTAŞ'ın hazırlamış olduğu "Windows Üzerinden iAtkos ML2 USB’si Hazırlama" makalleye uygun olarak Chameleon Bootloader ile boot'ladım tek farklı yaptığım şey GUID Bölüntü tablosu yerine ana önyükleme kaydı (Master boot recording) işlemini gerçekleştirdim diğer türlü pc'im Speed boot veya bios ayarlarını yapsamda biraz bekliyip atlıyor önyükleme kaydı (Master boot recording) normal şekilde bootladı

Ekran Görüntülarim :
BİOS
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

ALMIŞ OLDUĞUM HATALAR:

İlk Bootlamaya başladığımda aldığım hata sonrasında bootlamalarımda tekrarlamadı görmedim:

1.jpg

Bootlama yaptıktından sonra aldığım hata düzeltemedim:
2.jpg

Pc Özeliklerim

• Marka : Samsung
  • İşlemci : NP300E5Z-S01TR
  • İşlemci : Intel® Core™ i5 İşlemci 2450M (2,45 GHz, 3 MB L3 Cache)
  • Ekran İşlemcisi : NVIDIA® GeForce® GT 520MX Graphics, Optimus™ teknolojisi
  • Görüntü Belleği : 1 GB gDDR3
  • Sistem Belleği : 10 GB DDR3 Sistem Belleği 1 333 MHz (4 GB x 1)
  • Ana Yonga Seti : Intel HM65
  • Sabit Disk : 500 GB S-ATAⅡ Sabit Sürücü (5 400 RPM)
  • Optik Disk Sürücü :Super Multi Dual Layer
  • Kablolu Ethernet LAN : 10 / 100 / 1 000 Gigabit Ethernet LAN
  • Kablosuz LAN : 802.11 bg/n 1 x 1 (150 Mbps'ye kadar)
  • Bluetooth : Bluetooth 3.0
  • Standart Pil : 6 Hücreli (48Wh)
  • BIOS Versionu : 02QB
  • MMICOM Versionu : 02QB

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak nasıl yapacağım onu aceba bilgi verir misiniz? Yeniden kurulum yaparkenmi yapıcam? Biraz detay verir misiniz.

Yeniden kurulum yaparken değil. Usb ile sistemi başlatın, sistemi kurmuş olduğunuz HDD ye gelip kodu yazmaya başlayın, Monitörün sol alt köşesinde yazdığınız kodu göreceksiniz.

- - - Güncellendi - - -

Mac kurulumunda guıd bölüntü tablosunu kullanmanız gerekiyor. GUID yaptığınızda usb den boot edemiyor musunuz?

Dediğin gibi yaptım şöyle birşey yapıyor " still waiting for root device" durmadan tekrarlıyor.
Ekran görüntüsü :

3.jpg

GUID bölüntü tablosunu seçtiğim zaman usb speed modeda ve ya biosdan usb öncelik tanısamda açılıyor gibi gosteriyor, 3 5 saniye sonrasında windows başlıyor. Boot virtualbox ile usbyi hazırladım. Kaç kere
önyükleme kaydı (Master boot recording) sorunsuz direk başlıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı