Modem ile Wi-Fi ağına bağlanma

Kubilay Bingöl

Kilopat
Daha fazla  
İnternet bağlattırmak için yeni modem aldım. ASUS DSL-AC51 AC750 modeli. Ben normalde internete ağ adaptörü ile komşudan Wi-Fi üzerinden bağlanıyordum. Komşunun modemi TD-W9970 ve arayüzüne erişimim var. Ağ adaptörü ile Windows 10'da tüm ağları görüp, sıkıntısız bir şekilde Wi-Fi ağlarına bağlanabiliyorum. Hatta Windows 10 özelliği sayesinde paylaşıma açıp eve dağıtabiliyorum. Sıkıntı şu ki, sinyal kalitesi bazen çok zayıflıyor ya da kopmalar oluyor. Benim merak ettiğim, aldığım modem bunu nasıl yapıyor? Eğer kullandığım adaptörden daha iyi çekim gücü varsa, modemi kullanmak istiyorum. Asıl amacım bu.

Modemimin WDS özelliği var ama komşunun modeminde yok. Windows 10 üzerinde bağlantılar gözükmüyor ama WDS üzerinde tarama yapabiliyor. Mantıken modem WDS üzerinden diğer ağları görüyorsa, onlara şifre girerek bağlanabiliyor olması lazım. WDS'yi biraz kurcaladım, bağlanmaya çalıştım. Mac adresini ekledim ama olmadı. Eğer illa gerekiyorsa karşıdaki modemin güvenlik kipini açık yapma gibi bir şansım yok. WPA2-Personal kullanıyor ama bunun dışındaki ayarlara dokunabilirim sanırım. Birisi nasıl ayarlayacağımı öğretirse çok makbule geçer. Modem arayüzünden yapabiliyor muyum? Yoksa program yüklemek mi gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı