Monitörde ekran kararıyor

EREN BLPTK

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Samsung s19b310
Sistem toplayalı 1 ay oldu 1 aydır televizyondan bağlanıyordum bur sorun yoktu monitöre bağladım kararmalar oldu. Mesela video izliyordum seste hiçbir sorun yok fakat ekran gidip geliyor tam ekranda oyun oynarken bu sıkıntı olmuyor. Oyunu kapattigimda uygun olmayan mod uygun olan mod 1366x768 (sanırım) dite bir yazi cikiyor C1366x768'e aldigimda da ayni sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'de Windows'ta önerilen ekran çözünürlük ayarı kısmı bazen ilk kullanılan ekran bağdaştırıcısı driverlarına göre olabiliyor. Monitör değiştiğinde de hala eski monitöre göre kendini ayarlıyor. Sizin sorununuz yüksek ihtimal yazılımsal kaynaklı gibi yine de en kesin çözüm format atıp, güncel ekran sürücüleriyle tekrar aynı sorunun oluşup oluşmadığına bakabilirsiniz. Eğer hala devam ediyorsa HDMI ve güç kablosu çıkışlarında sorun olup olmadığına bakın.

PC'de Windows'ta önerilen ekran çözünürlük ayarı kısmı bazen ilk kullanılan ekran bağdaştırıcısı driverlarına göre olabiliyor. Monitör değiştiğinde de hala eski monitöre göre kendini ayarlıyor. Sizin sorununuz yüksek ihtimal yazılımsal kaynaklı gibi yine de en kesin çözüm format atıp, güncel ekran sürücüleriyle tekrar aynı sorunun oluşup oluşmadığına bakabilirsiniz. Eğer hala devam ediyorsa HDMI ve güç kablosu çıkışlarında sorun olup olmadığına bakın.
Dönüştürucu kullaniyorum onda sorun olabilir mi

Evet onda da olabilir ekran kalitesinin yetersiz olması bulanıklık karıncalı gibi görüntüde varsa özellikle dönüştürücüden de kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı