Monster teknik Servis'e giderken nelere dikkat etmeliyim?

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar yarın cihazımı Monster teknik servisine teslim edeceğim. Kendi tecrübelerinizden "şunlara dikkat et" diyebileceğiniz bir şey var mı?
Cihazın işlemci fanının kablosu vida deliğine denk geldi. Vidayı sıktığımda arasında ezildi ve bir de BIOS güncellemesi var.

Bilgisayarı hemen nasıl geri aldın ve içerisindeki vidaları saydın mı? Teslim ederken kaç vida vardı, şimdi kaç tane var?
Yarın teslim alacağım. Akşama doğru yapılan işlemler ile ilgili aradılar.Bios güncellemesi , fan kablosu onarımı ve termal macun değişimi oldu. Herhangi bir ücret talepleri olmadı.

Öyle korkmaya gerek yok, genellikle bilinçsiz kullanıcıları korkutmak için. Garanti etiketini söktüm kaç kere, kasanın vidayı kırıp yapıştırıp gönderip sorun etmediler. Donanıma sizin yaptığını belli edecek büyük zarar vermediğin sürece bakmıyorlar ufak şeylere. Bakarlarsa biraz şikayet et, uğraş yapıyorlar yine bir şekilde. Benim laptopu ellemedim hiç, garantiye gitmişti için de siyah ince kırılmış parça vardı açayım dedim, servis 2 tane kasa tırnağı kırmış bir de o kadar açıp yaptıkları işi yapamıyorlar. Anakart değişimi yapıyorlar eski anakartın bilgilerini girmiyorlar. Bilgisayar temiz gitsin leş için de veya bir yeri çizilmiş gelebiliyor bazen. Servis de bizim gibi insan hatta olmayanlar da dediklerimi yapıyor servis çalışanı bir de!

Aga hortlatıyorum konuyu biraz ama bende garantiye göndermeyi düşünüyorum nasıl geçti süreç bilgi verebilir misin?
Üstünden uzun zaman geçti ama şunu söylemeliyim galiba bir mühendislik hatasından dolayı kapağı sıktığım vida. Fan kablosunu ezdi. Teknisyen o zaman 300₺ fan değisim parası istedi ve ben de reddettim. Altı üstü kopmuş bir kabloyu birleştireceksin ne fan değişimi. Kendim tamir ettim kısacası.

Üstünden uzun zaman geçti ama şunu söylemeliyim galiba bir mühendislik hatasından dolayı kapağı sıktığım vida. Fan kablosunu ezdi. Teknisyen o zaman 300₺ fan değisim parası istedi ve ben de reddettim. Altı üstü kopmuş bir kabloyu birleştireceksin ne fan değişimi. Kendim tamir ettim kısacası.

Yok aga ben vazgeçtim zaten Monster ile konuştum meğerse Windows kurarken hata yapmışım. Nerede hata yaptığımı bilmiyorum ama adamların dediği gibi format falan attım düzeldi ve garanti sürecinde olduğu sürecinde 5 kuruş para istemeyeceğiz dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı