Monster Tulpar T7 V20.5 laptop bir anda kapandı ve açılmıyor

egehans

Centipat
Daha fazla  
Bu sabah 12.00-13.00 civarı bilgisayarımda ders çalışırken bir anda laptopum kapandı. Ne yaptıysam açılmadı, yarım saat sonra güç tuşuna uzun süre basılı tutunca açıldı ve kullanmaya başladım fakat 16.00'a doğru oyunlarda takılırken laptopum tekrar kapandı. 1 saat kadar dokunmadım zaten işim yoktu belki ısınmıştır dedim ellemedim. Fakat 18.00'dan sonra tekrar açmaya çalıştığımda laptop açılmıyordu güç tuşuna basılı tutuyorum touchpad ışığı 10 saniyede bir yanıp sönüyor başka bir tepki yok ne koku ne ses ne cızırtı yanık olmadığına eminim ama neden böyle olduğunu bir türlü çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi içi proje dolu laptopun, üniversiteden aile evine geldiğim zaman böyle bir şey olması felaket şanssızlık oldu prizlerle ilgili bir şey mi acaba diye düşünmeden edemedim. Çok fazla zorlanmayacağı için altına bir şey koymamıştım normalde altı hava almadan hayatta açmam laptopu. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim...

Laptop Tulpar T7 V20.5.

İstersen içini bir aç hard diskten ya da SSD'den bilgilerini çek daha sonrasında garantiye gönder. Senlik bir durum değildir yüksek ihtimalle ama sıvı teması gibi bir şey de olabilir. Isınmadan vs olmaz gibi.

İstersen içini bir aç hard diskten ya da SSD'den bilgilerini çek daha sonrasında garantiye gönder. Senlik bir durum değildir yüksek ihtimalle ama sıvı teması gibi bir şey de olabilir. Isınmadan vs olmaz gibi.

Sıvı teması ihtimali 0, temas olmuş olamaz. İnternette birkaç video baktım statik elektrik yüklenmesi vs yazıyordu onları da yaptım gerçi ama garantiden başka seçenek yok mu acaba?

Statik elektrik olduysa prizden çekip belli tuş kombinasyonlarıyla içini boşaltmayı deneyin Ya da bir 10 dk bekleyin.

Saat 4'ten beri prizde değil, açmaya çalışırken genelde bir normal bir de prizde açmayı denedim artık son şeyleri deniyorum olmazsa yarın servis gibi gözüküyor

Yani anakart gibi gözüküyor. Bir RAM'leri sök tak yap istersen.

RAM olayını düşündüm ama kasayı kendim açtığım için garantisi bozulsun istemedim daha önce başım ağrımıştı bu garanti olayı yüzünden teşekkürler yine de. Bu arada laptopa mouse bağladığım zaman farenin ışığı yanıyor fakat 5 saniye içinde kademe kademe azalarak o da kapanıyor sanki enerji anlık geliyor ama yavaş yavaş gidiyor gibi yine laptopla ilgili bu da, belki bir ilgisi vardır diye söylemek istedim

Son düzenleme:
Saat 4'ten beri prizde değil, açmaya çalışırken genelde bir normal bir de prizde açmayı denedim artık son şeyleri deniyorum olmazsa yarın servis gibi gözüküyor.

RAM olayını düşündüm ama kasayı kendim açtığım için garantisi bozulsun istemedim daha önce başım ağrımıştı bu garanti olayı yüzünden teşekkürler yine de. Bu arada laptopa mouse bağladığım zaman farenin ışığı yanıyor fakat 5 saniye içinde kademe kademe azalarak o da kapanıyor sanki enerji anlık geliyor ama yavaş yavaş gidiyor gibi yine laptopla ilgili bu da, belki bir ilgisi vardır diye söylemek istedim.

RAM kapağını açsanız garantiden çıkmaz hocam. Deneyebilirsiniz.

Tüm yazıları okudum birebir aynı model ve aynı problemi yaşıyorum.birden kapandı ve açılmadı sonra açıldı kullandım yine kapandı olur olmaz tahmin etmeyeceğim bir anda kapanıyor ve açılmıyor .power tuşuna basınca mause ışığı yanıyor ama yine açılmıyor herhangi bir ses de gelmiyor.bu hafta içerisinde 4 kere oldu.canı isteyince açılıyor.çok garip düzeldi sanıyorum ama bir anda yine kapanıyor ve açılmıyor.anlattığınız şeyler aynı siz problemi nasıl çözdünüz ?

Tüm yazıları okudum birebir aynı model ve aynı problemi yaşıyorum.birden kapandı ve açılmadı sonra açıldı kullandım yine kapandı olur olmaz tahmin etmeyeceğim bir anda kapanıyor ve açılmıyor .power tuşuna basınca mause ışığı yanıyor ama yine açılmıyor herhangi bir ses de gelmiyor.bu hafta içerisinde 4 kere oldu.canı isteyince açılıyor.çok garip düzeldi sanıyorum ama bir anda yine kapanıyor ve açılmıyor.anlattığınız şeyler aynı siz problemi nasıl çözdünüz ?
servise gönderdim işlemci yanığı olarak kayda düşmüşler ve işlemciyi değiştirip tekrar geri yollamışlardı o günden beridir sıkıntı yaşamadım

Geri
Yukarı