Monster Tulpar T7 v3.1 için soğutucu önerisi!

teoman bilgin

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum aşırı şekilde ısınıyor ve soğutucu almayı düşünüyorum. Fakat 17.3' olması nedeniyle uygun bir soğutucu bulamadım internette. Laptopa göre küçük olsada soğutmada etkili olur mu? Soğutucu önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Laptopumun havalandırmaları aşağıdaki gibidir.

11921956_10207670524346821_471216286_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
17" uyumlu olanlar işini görecektir fakat soğutucular pek etkili olmaz. Birkaç derece fark ettirir sadece ve biraz daha geç ısınmasını sağlar. O laptopun o kadar ısınmaması lazım aslında, fanlarla veya termal macunla ilgili bir sorun olabilir.

Açıkçası aldığımdan beri bi ısınma sorunu var. Büyük ihtimal termal macunu kötü bir marka olabilir. Büyük ihtimal sıkıntı kasanın çok alçakta olup yeteri kadar hava çekememesi. Yani biraz pahalaı bir yükseltme yapacağım gibi:S Birde attığın soğutucu tamamen istediğim gibi fan yerlerini ayarlama falan hoşuma gitti.

Tek ve büyük bir tane fanı olan soğutuculardan al onlar çok etkili ben tx marka soğutucu kullanıyorum

Isı değerleri kaç? Evet o fan değiştirme olayı çok etkili. Birde büyük ekranlı dizüstü için gayet ideal. Elindeki cihaz 3 fanlı bir cihaz. O kadar ısınmaması lazım. Ama bu sıcaklarda ekstra bir şeyler gerekebiliyor. Benim de cihaz GTA 5' de yüksek ısılara çıkıyor. İşlemci güç durumun en düşük, %5 en yüksek, %99 yaptım. 80 dereceyi geçmiyor. Eğer GTA 5 oynuyorsan tavsiye ederim. GTA 5 en düşük 2.4 MHZ istediği için, çok bir performans kaybı da olmuyor.

Genelde 50C de çalışıyor. Lol launcher açıkken 75-80 arası oluyor. Lol , Cs oynuyorken 95-99C oluyor. Gta 5'i 99C'de oynuyordum fakat bu yaz günlerinde mümkün değil artık. Üstüne birde kasanın altındaki ayaklar kayboldu , kasa alçalınca iyice havva alamaz oldu laptop. Birde küçük fanlar daha etkili değilmi soğutma için?

Cooler Master' ın ürünü iyi iş çıkartıyor. Ayarlanabilen yapısı sayesinde. O ayak olayı iyi olmamış. Yalnız, Monster yetkili servisini ararsan, bu konuda yardımcı olurlar.
GTA 5 için bu ayarı yaparsan, seni idare edecektir. (y)

Dosya Ekleri

• 2015-09-08.png
    2015-09-08.png
    124,6 KB · Görüntüleme: 427
Ben garantisi devam ederken servise gönderdim, termal macun değişimi için, o silikon ayaklardan biri kayıptı onu da söyledim hayrına takmışlar. :) Sıcaklıklar çok yüksek, oda sıcaklığı 30 dereceyken GTA 5'i en yüksek 85 derecede oynuyorum, sadece girerken fanlar tam hızlanmadığından yükleme ekranında 90'a kadar çıkabiliyor CPU sıcaklığı. Monster TULPAR T5 V4.1.1 Ultra Ayarlarda Oyun Test Videoları

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı