Mouse ve Klavye Takılıyor

Sarp Demir

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim (i5-3337U) %100 kullanıldığı zamanlarda ekrandaki ok simgesi çok takılarak veya orantısız ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Eskiden de işlemci oyunlarda falan çoğu zaman %100 kullanılıyordu ama böyle bir sorun olmuyordu. Ancak birkaç ay önceden beri böyle bir sorun yaşıyorum. Oyun içinden örnek verecek olursam, örneğin GTA 5'te araba kullanırken, GTA 5'te çoğu zaman %100 kullanıldığı için araba kullanırken sola bakmak istiyorum ama sola dönmüyor, fren yapıp geri kaçmak istiyorum ama bilgisayar sanki hala W'ya basıyormuşum gibi davranıyor ve oyunda hala ileri gidiyorum, silah değiştirmek istiyorum, silah çemberini açıp mouse'u sağa götürüyorum ama gitmesi 2 saat sürüyor. Bu sırf GTA'da olmuyor tabii. Her oyunda veya masaüstünde, Google'da işlemci %100 kullanıldığı zaman bilgisayara verdiğim klavye veya mouse komutları çok gecikiyor ya da gitmiyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Gereksiz dosyaları sildin mi? Ve disk bütünlüğünü kontrol ettin mi? Arka planda 2004 güncellemesi yüklenmeye hazırlanıyor olabilir mi? 4 saatte yüklendi çünkü bende. Bende 3. nesil i5 kullanıyorum ama oyun oynamıyorum. Fakat Google veya herhangi bir internet sitesinde sorun çıkarmıyor bana.

Gereksiz dosyaları sildin mi? Ve disk bütünlüğünü kontrol ettin mi? Arka planda 2004 güncellemesi yüklenmeye hazırlanıyor olabilir mi? 4 saatte yüklendi çünkü bende. Bende 3. nesil i5 kullanıyorum ama oyun oynamıyorum. Fakat Google veya herhangi bir internet sitesinde sorun çıkarmıyor bana.
Arkada herhangi bir güncelleme olmamasına rağmen eğer işlemci %100 kullanıma ulaşırsa dediğim sorun oluyor. Gereksiz dosyaların çoğunu zaten silmiştim, zaten görev yöneticisnde arkada çalışan nadiren kullandığım programları kapatıyorum her zaman.

Arkada herhangi bir güncelleme olmamasına rağmen eğer işlemci %100 kullanıma ulaşırsa dediğim sorun oluyor. Gereksiz dosyaların çoğunu zaten silmiştim, zaten görev yöneticisnde arkada çalışan nadiren kullandığım programları kapatıyorum her zaman.
Gereksiz dosya ve disk bütünlüğünü kontrol et istersen. Benim yavaşlık yaşamamın sebebi genelde bunlar oluyor. Şimdi baktım işlemciler üçüncü nesil olsa da GHz farkı var arada. i5 - 3210M var bende. Bundan kaynaklı da bir fark olabilir belki biraz aramızdaki fark.

Geri
Yukarı