MS Office ile LibreOffice arasında uyum sorunu var mı?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Birisi bana '.docx' veya '.doc' formatlı dosya atınca bunu LibreOffice ile açabilir miyim? Ayrıca benim LibreOffice'de kaydettiğim dosyalar bozulmadan MS Office kullanıcılarında açılır mı? Aralarındaki entegrasyon nasıldır?

Dosyaları her iki program da açabiliyor. Libre Office ücretsiz bir alternatif. Libre Office ile Power Point için bazı şablonlar olmadığını belirten arkadaşlar gördüm.

Hatırladığım kadarıyla Office 2007 veya Office 2013'ten beri Office programları LibreOffice dosyalarını uyumluluk modunda açabiliyor. Ayrıca Office'de hazırladığınız dosyaları az önce bahsettiğim sürümlerden beri LibreOffice formatında kaydedebilirsiniz.

Elbette programların sürümleri de var.

Dosyaları her iki program da açabiliyor. LibreOffice ücretsiz bir alternatif. LibreOffice ile PowerPoint için bazı şablonlar olmadığını belirten arkadaşlar gördüm.

Canva'dan sonra PowerPoint kullanan kalmamıştır zaten.
Ekseriyetle Word ve Excel dosyaları üzerinde çalışıyorum. İndirip bakalım artık. Tekelci MS'e para mara yok :D Keşke devlet kurumları da Libre Office geçse.

Elbette hocam. Zaten ücretsiz. Deneyebilirsiniz.

Canva'dan sonra PowerPoint kullanan kalmamıştır zaten.
Ekseriyetle Word ve Excel dosyaları üzerinde çalışıyorum. İndirip bakalım artık. Tekelci MS'e para mara yok :D Keşke devlet kurumları da Libre Office geçse.
Bazı belediye ve bakanlıklar Pardus ile dolaylı yoldan Libre'ye geçtiler. Hiç bir eksiklik hissetmezsiniz. Yalnızca belki %5 oranında görüntü farkı vardır onu da bir kaç ayar ile ms seviyesine getiriyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı