MSI 970A-G46 Kullanılabilir RAM Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onurhan00

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar msi anakartım var. Ve 8 gb ramım var .8 gb gösteriyor fakat 4 gb kullanılabilir diyor. Sanırım msi anakartların tümünde bu sorun varmış. Neden böyle arkadaşlar? Gerçekten kaç aydır bu sorunla uğraşıyorum. Yardımcı olacak abilerim ve kardeşlerime teşekür ederim.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızda hiçbir sorun yok. Sistem özelliklerinde 8.00 GB olarak gösteriyor, bu da herhangi bir sorun olmadığını gösteriyor.

Burnın test ile ölçtüğümde 4 gb gözüküyor. Ayrıca ramlar cabuk doluyor. 8 gb ram corsair 1866 mhz. Peki sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Görev yöneticisin de bellek kullanımına göre büyükten küçüğe doğru sıralayın. Bu şekilde hangi uygulamanın belleği doldurduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca RAM'leri kullanım kılavuzunda yazdığı gibi taktığınıza emin misiniz?

Hocam hayır ben takmadım. Fakat sonradan çıkarıp taktım. Ama çıkarıp takmadan önce de sorun vardı. Peki sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Hocam sistem gördüğünüz gibi çok iyi fakat arada donmalar oluyor. Neden kaynaklanıyor olabilir ?

Size önerim RAM'lerin "Kullanım Kılavuzu"nda yazıldığı gibi takılıp takılmadığını kontrol etmenizdir. Yanlış takmış olabilirsiniz. Eğer bu da çözüm olmazsa BIOS ekranından RAM slotlarının durumuna bakınız.

Ben Msi PC mate 97 kullanıyorum, hiç de öyle bir sorunum yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı