MSI GE60 Apache 2PC Mac OS X Kurulumu

freelogics

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese iyi forumlar :)

İzlediğim video bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimdeki canavar bu: MSI GE60 APACHE CORE İ7 4710HQ 2.5GHZ-16GB-1TB-15.6''-2GB-W8.1 NOTEBOOK

Ben bu cihazda Windows 8.1 ve Mac os x i aynı anda kullanacağım. Fakat aklıma takılan birkaç sorum var:

1-Bilindiği üzere birçok yeni dizüstünde Windows cd si vermek yerine hard diskin ayrı bir bölümüne kendi içini formatlayacak bir recovery sistemi kurulumu tercih edilmekte ve bu recovery sistemi başka bir işletim sistemi kurulunca kendini iptal etmekte (LG x110 da Windows 7 kurarken recovery menü silindi)
Ben Mac OS X için bölüm açınca ve buna kurulum yapınca benim format menüm bozulur mu?
2- Sizlerinde başınızı ağrıtan mesele: Wireless kartı uyumu bu dizüstü bilgisayarda var mıdır? (İçinde killer e 2200 varmış. Bu sorun yaratır mı?)
3- Bu iki sorunun yanında bir de yorum rica ediyorum. Sizce 7200 RPM'lik Hitachi hard disk Hackintosh da kasma yapar mı?
4-Ekran kartı Intel HD 4600 , bunu id sini nasıl bulabilirim bu kendime ait birşey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Recovery kimin umurunda ? 8.1 zaten kendi kuruyor sürücüleri. Aldığım laptopta ilk yaptığım şey gereksiz yer kaplayan Recovery bölümünü silmektir. Gereksiz uygulama çöplüğü ve güncel olmayan sürücüler yığını... O bölümü silmeden de Mac kurarsın ama silersen daha temiz olur.
  2. Wireless kart uyumsuz diye biliyorum. Değişmen gerekebilir.
  3. Windows nasıl çalışıyorsa Mac de öyle çalışır.
Listeden bulabilirsin:

Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı | Technopat Sosyal

Zaten o cihaza %100 kuran olmuştur. Sosyal'de ya da Tony'nin sitesinde.

Bende temiz kullanmak istiyorum, ancak laptobu bozmaktan korkuyorum. Dual boot rehberinde kullandığınız yazılımları nasıl bulabilirim. Clover sürümünün linkini bulamadım.

Recep abi son durum bu. Sosyalde bununla ilgili bi durumda nvda kext lerini sil demişin fakat ben videonun tıpkısının aynısını yaptım durum bu:

image.jpg

Benim anlayamadığım şey technopat mac os x forumunda ilk 80 sayfanın hiçbirinde kendi ekran kartı fake ıd kodumuzu nasıl bulacağımız yazmaması. Forumda kim kime sorsa o yayınladığınız kodların adresi cevap yazılıyor fakat kimse senin ekran kartının ıgplatformıd kodu şu diyemiyor. Gerçekten bu kodu bulmak bu kadar mı zor ?
MSI ge 40 ın kodunu bulmuştun @Recep Baltaş

Kendi IGPlatfomID'ni bulup da başarılı kurulum konusu açtın mı? Yani başkalarından bir şey beklerken masaya hiçbir şey koyman gerek. Haksız mıyım ? Empati!

Intel HD Graphics IGPlatfomID Veritabanı | Technopat Sosyal

Bu konudan bahsediyorsan burada birçok işlemci için IGPlatformID mevcut. Listeyi ben yaptım. Ama benden sonra bir kişi başka bir liste yapayım demedi. Hep ben yapmak zorundayım.

Kaldı ki Google diye bir servis var değil mi? Site dünyada milyarlarca siteyi her gün crawl edip bilgileri depoluyor ve sana sorduğun bir soruyu cevaplama süresi 0,23 saniye!

O kadar zor mu diyorsun, zor. Bak mesela bu arkadaş devreye sokamamış:

Asus R510JK (X550JK mobo) HD4600 problem

Önerilen IGPlatformid de 0a260006. Denemekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı