MSI GE70 2PC-292XTR vs Asus N550JK CN090H

TeKesKin

Hectopat
Daha fazla  
Daha öncede bununla ilgili konum vardı tekrar açıyorum özür dilerim bu konuda. Boyut sorun değil, Dış görünüş ve performans önemli sizce bu konuda hangisini almalıyım ? MSI alacağım diye karar vermiştim fakat kafam karıştı ikisi de aynı fiyat fakat Asus daha üstün gözüküyor. Arkadaşlarım ve forumdakiler de MSI al demişti fakat dediğim gibi kafam karıştı sonucunda Asus'ta iyi bir marka. Özelliklere baktığımızda Asus daha üstün gözüküyor ama bir türlü karar veremedim. En az 5-6 sene kullanacağım. Hangisini alsam pişman olmam ?
Oynayacağım Oyunlar:
Battlefield 4-3, CoD Serisi, AC Serisi, FC 4-3, Counter-Strike, Skyrim, GTA IV (Çıkınca V)
Bu oyunları ya da yeni çıkacak oyunları ultra ya da high da oynatacak.

MSI:MSI GE70 2PC-292XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 17.3" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

ASUS:Asus N550JK-CN090H Notebook en performanslı asus notebook modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

(Özelliklere bakınca Asus fakat tanıdıklarım ve forumdaki çoğu kişi MSI dedi sebebini açıklarsanız sevinirim.)

Ben monster abra a7 v3.1 ile msı arasında kaldm msı ya karar kıldım 2gb veya 4gb ekran kartı farketmez ddr5 daha iyidir 8gb ramdan sonrası boş hem daha ucuz hem kalite farkı 17.3 ekran da cabası :)

Ben monster abra a7 v3.1 ile msı arasında kaldm msı ya karar kıldım 2gb veya 4gb ekran kartı farketmez ddr5 daha iyidir 8gb ramdan sonrası boş hem daha ucuz hem kalite farkı 17.3 ekran da cabası :)
2gb ve 4gb olması GTX850m'de çok fark ediyor. Biri Kepler biri Maxwell. 2gb olan alınmalı.

TeKesKin GE70 al, bir de Monster'lara bak :) ama yakında GTX9XX serisi çıkacak istersen onu bekle.

GTX 9xx serisi 2015 İlkbahar döneminden önce çıkmaz. Boşuna ertelemeyin alışverişinizi.

17 inçlik dizüstü tavsiye etmiyoruz. MSI alacaksanız da GE70 ile aynı özelliklere sahip 15.6 inçlik GE60 modeline bakın. Daha ucuz fiyata daha güçlü bileşenler sunan Monster dizüstü sistemlere de bakabilirsiniz.

Sen yanlış anlamışsın ben 4gb'i savunmadm 2gb ddr5 olan Maxwelli tavsiye etmeye çalısmıştım :) monster renkleri net sunmuyor diye bazı forumlarda görmüştüm, kargosunun yavaş olması felan ben bilindik marka msı yı oneririm asus gereğinden fazla para istiyor msı dan bile o ozelliklere o para cok :)

Hepinizin yorumları için teşekkür ediyorum. Muhsin bey düşünceniz için teşekkür ederim. Fakat ben alacağım bilgisayarı seneye alacağım. Yani bekleyebilirim. (Büyük bir ihtimal) Ayrıca seneye GTX9XX serisine sahip olan bir laptop, sanırsam 3200'ü aşar. Bütçem 3200. Monster laptoplara baktım fakat hoşuma gitmedi. Büyük bir ihtimal laptopu almadan 2-3 hafta önce konu açar, alacağım laptopu belirlerim. Ama şu andan itibaren bakma sebebim; Hem laptop donanımları hakkında bilgim olsun hemde ne olur ne olmaz belki alacağım laptopu bu günlerde alırım seneye değil. Laptop donanımları hakkında bilgim olsun demiştim hepinizin yardımıyla bilgim oldu da. Eskiden masaüstünün ve laptopun vereceği performansı aynı sanıyordum ama artık daha çok bilgiye sahibim. Ama %75 (Bir Aksilik Çıkmazsa) MSI 292XTR alacağım. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı