MSI GL72 6QF için imaj önerisi

kayrazapt007

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
RAM
16GB 2133MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 M.2 500GB / Samsung 870 EVO 500GB
Ekran kartı
Intel HD Graphics 530 / NVIDIA GeForce GTX 960M
Anakart
MSI GL72 6QF
İşlemci
i7 6700HQ
Herkese selam. MSI GL72 6QF model bir laptopum var. Bu cihaza Windows 10 Dual boot olacak şekilde eğer olursa Sonoma, olmazsa Ventura kurmak istiyorum. Daha önce çok kez Monterey ve Ventura kurmaya çalıştım ancak EFI dosyasını doğru düzgün ayarlayamadım. En sonunda da açıkçası pes ettim. Bir tarafı yapsam öbür taraf olmuyordu. Öbür tarafı yapsam diğer taraf olmuyordu. Hatta en son konulardan birinde kendim sağdan soldan bularak editlediğim EFI dosyasını gören bir kullanıcı "bu EFI ile masaüstünü bile görmüş olmanız şaşırtıcı." tarzında bir yorum yapmıştı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual boot için makalemizi inceleyin.

Hocam asıl olarak sorum Dual Boot değil de EFI dosyası. Yine de cevabınız için teşekkürler :). Yine de bakayım bir konuya

EFI için imaj makalemiz de ki klasörü kullanın. Config olarak üzerinde "config.skylake"
dosyanın ismini config.plist olarak değiştirip EFI>OC klasörünün içine atın.

EFI>OC>configler klasörü üzerinde bulabilirsiniz.

Hocam iyi güzel de ekran kartı, ses, wifi kartı vb. cihazların configleri TP'nin hazır EFI'sinde bulunmuyor.
Armut piş ağzıma düş yok çünkü :D
Se ilk kurulumunu yap. Diğerlerini tek tek kendin yapacaksın, bilmiyorsan sorarsın yardımcı oluruz.

Geri
Yukarı