MSI H310M PRO-VD Plus BIOS Donma Sorunu

ozan124

Centipat
Anlamadığım bir şekilde her şey Çince oluyor ve ekran donuyor bunun sebebi nedir? PC'yi yeni topladım daha, test amaçlı açtım ve kapatmak istediğimde böyle oldu.
Bunun sebebi içinde Win7 olan dolu HDD olabilir mi? Dolu bir HDD kullandım Win 10 kurmadan HDD'yi sıfırlamadan BIOS'a girdim.
Yardım edebilecek yok mu ?
Anlamadığım bir şekilde her şey Çince oluyor ve ekran donuyor bunun sebebi nedir? PC'yi yeni topladım daha, test amaçlı açtım ve kapatmak istediğimde böyle oldu.
Bunun sebebi içinde Win7 olan dolu HDD olabilir mi? Dolu bir HDD kullandım Win 10 kurmadan HDD'yi sıfırlamadan BIOS'a girdim.
Yardım edebilecek yok mu acaba ? çok korkuyorum bişey olur diye.
Arkadaşlar sorun bios güncellenmemesiymiş.9.nesil işlemcilerde böyle yapmak gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Yardım edebilecek yok mu ?

Arkadaşlar sorun bios güncellenmemesiymiş.9.nesil işlemcilerde böyle yapmak gerekiyormuş.
Merhaba, bende de biosa girince ekran donuyor, güncellerken mevcut sürümle son sürüm arasındaki sürümleri yüklediniz mi?, yoksa sadece son sürümü yüklemek donmayı ortadan kaldırıyor mu?, bir de ekran donarken bios güncellemesini nasıl yaptınız?, m-flash desteği ile güncelleme yapmayı düşünüyorum ama ekran donup kalırsa ne yapacağım?, ikinci seçenek bios flashback butonu kullanılabilir belki ama onda da ekran kartı ve işlemci takılı değilken yapıyorlar izlediğim videolarda, sistemin tüm parçaları üzerindeyken bu flashback butonunu kullanmak sıkıntı oluşturur mu?

aynı sorun arkadaslar ne yapacağımya kafayı yedim kaç gündür
sorunu çözdüm dostlar.. tv asla kullanmayın desteklemiyor.. güncel bir monitör kullanın.. gaming monitör tercih özellikle. eski tip monitörlerde ise 2,3 yıl önceki vga modellerinde ise vga var ise aktif dönüştürücü kullanın.. bizzat yaptım ne biosta sorun var ne sistemde. düzeldi..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı