MSI X670E Carbon sistem BIOS ekranı gelmeden açılıyor

mustafah

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir türlü BIOS'a giremiyorum. Anakartta boot ışığı yanıyor klavyemin ışıgı vs yanıyor ancak siyah ekranda kalıyor bazı zamanlarda ise denk geliyor MSI logosu gözüküyor ancak o zaman BIOS'a girebiliyorum ama çoğu zaman MSI logosu gelmeden direkt bilgisayar açılıyor.

Anakart: MSI X670E Carbon.

Arkadaşlar bir türlü BIOS'a giremiyorum. Anakartta boot ışığı yanıyor klavyemin ışıgı vs yanıyor ancak siyah ekranda kalıyor bazı zamanlarda ise denk geliyor MSI logosu gözüküyor ancak o zaman BIOS'a girebiliyorum ama çoğu zaman MSI logosu gelmeden direkt bilgisayar açılıyor.

Anakart: MSI X670E Carbon.
Açılmadan hemen del tuşuna sürekli spam atın açılır hocam. Direk monitör ekranı parlamaya başladığı gibi başlayın.

Hayır Fast boot kapatmayı da denedim ama BIOS'ta oyle bir seçenek yok
Bazen bios ekranına ilk zamanlarda girmesi biraz zaman alabilir aslında birkaç dakika beklemediyseniz bekleyin olmaz ise bios pilini bir çıkar tak yapın.

Bios pilini çıkarın daha sonrasında bilgisayar tuşuna basıp statik elektrik varsa onu alın. En sonra 10 dakika bekleyip tekrar açmaya çalışın. Bu bütün bios ayarlarını sıfırlayacaktır. Hatalı bir bilgisayarı yaptıysanız da düzeltir.

Bazen BIOS ekranına ilk zamanlarda girmesi biraz zaman alabilir aslında birkaç dakika beklemediyseniz bekleyin olmaz ise BIOS pilini bir çıkar tak yapın.

BIOS pilini çıkarın daha sonrasında bilgisayar tuşuna basıp statik elektrik varsa onu alın. En sonra 10 dakika bekleyip tekrar açmaya çalışın. Bu bütün BIOS ayarlarını sıfırlayacaktır. Hatalı bir bilgisayarı yaptıysanız da düzeltir.

Anakartta direkt BIOS sıfırlama var onu yapsam hocam? Hiç anlamıyorum bu işlerden bozmak istemiyorum anakartı

Anakartta direkt BIOS sıfırlama var onu yapsam hocam? Hiç anlamıyorum bu işlerden bozmak istemiyorum anakartı
Bios pili çok basit zaten yanında pin vardır onu azcık geri ittirince tık der atar pili zaten yerinden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı