MSI Z590 Tomahawk Wi-Fi BIOS ayarları nasıl olmalı?

OnrAVC

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair cl16 3200 MHz
İşlemci
11400F i5 İntel
MSI Z590 anakart Corsair MP600 M.2 SSD 1 TB 4950 MB okuma 4250 MB yazma bir SSD takılı, Corsair 16 GB 3200 MHz CL16 RAM takılı sistemin stabil ve hızlı çalışması için yapmam gereken BIOS ayarları neler?
BIOS güncel. Son sürüm kurulu.
Cooler Master sıvı soğutma takılı.
Bilgisayar hızlı açılıp kapanması için yapmam gereken bir boot ayarı var mı? Sistem in hızlı olduğunu düşünüyorum Windows hemen açılıyor lakin anakart bir tık geç kalıyor açılışta anakartı nasıl hızlandırabilirim?

MSI Z590 anakart Corsair MP600 M.2 SSD 1 TB 4950 MB okuma 4250 MB yazma bir SSD takılı, Corsair 16 GB 3200 MHz CL16 RAM takılı sistemin stabil ve hızlı çalışması için yapmam gereken BIOS ayarları neler?
BIOS güncel. Son sürüm kurulu.
Cooler Master sıvı soğutma takılı.
Bilgisayar hızlı açılıp kapanması için yapmam gereken bir boot ayarı var mı? Sistem in hızlı olduğunu düşünüyorum Windows hemen açılıyor lakin anakart bir tık geç kalıyor açılışta anakartı nasıl hızlandırabilirim?
Ekran kartı için Resizable Bar açın.
PCIe Gen 4 seçin hem SSD hem ekran kartı için.
XMP açtığınızdan emin olun.

Ekran kartı için resizable bar açın.
PCI-e gen 4 seçin hem SSD hem ekran kartı için.
XMP açtığınızdan emin olun.

Resizable bar kontrol edeceğim PCI-e gen4 ekran kartı ve SSD için seçili durumda XMP profili aktif RX480 ekran kartım var maalesef ama çok memnunum BIOS UEFI olarak başlayamıyor ekran kartı yüzünden VBIOS yapılcak onun anakart hızına bir etkisi olur mu acaba?

Resizable bar kontrol edeceğim PCI-e gen4 ekran kartı ve SSD için seçili durumda XMP profili aktif RX480 ekran kartım var maalesef ama çok memnunum BIOS UEFI olarak başlayamıyor ekran kartı yüzünden VBIOS yapılcak onun anakart hızına bir etkisi olur mu acaba?
Hayır. BIOS'a görüntü gelmesi geç sürüyor diyorsanız belki Monitörün algılama hızı yüzündendir. Bazı monitörler tüm kablo girişlerini kontrol edip takılı olanı bulduktan sonra görüntüyü verir bu da bilgisayar açılışında görüntünün biraz geç gelmesine sebep olur.
Monitör ayarlarından hangi kabloyu kullanıyorsanız onu seçip auto find'ı kapatırsanız belki daha hızlı görüntü gelir.
Onun dışında yapacağınız bir şey yok.

Geri
Yukarı