Mühendisliklerin iş imkanı var mı?

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Mekatronik, elektrik elektronik, yazılım mühendisliklerinde iş imkanı nasıl ? Bu konu forumlarda en az 4 sene öncesinde yazılmış. Mekatronikte iş imkanı kısıtlı, çok elektronik mühendisi var, yazılımıda yapmak için yazılım mühendisi olmaya gerek yok, yazılım uzmanları mühendis bile değil diyorlar. Ben yazılımdan soğudum biraz, iş ilanlarında yazılım bile demiyor sayısal bölümlerden mezun diyor. Türkiye'de 6 sene sonra neye ihtiyaç olur ? İlgi alanı demeyin zaten elektronik ve yazılımla ilgileniyorum, seviyorum. Üniversite olarak marmara, İstanbul üniversitesi civarı bir okula giderim. Şöyle bir şeyde var; yazılım okuyan evde elektronik öğrenemiyor ama sayısal bölümlerin hepsi evde yazılım öğrenip yazılımda yüksek lisans yapıyor sonra yazılımcıyım diyor.
Mekatronik Türkiye'de nasıldır ? Bu kadar çok elektronik mühendisi Türkiye'de iş yapar mı ? 6 senede sanayide ne değişir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu alanların iş imkanı sana bağlı. Eğer iyi bir mühendis olur isen iş imkanı iyi olur. Ama bir iş bilmeyen mühendis olur isen iş imkanı olmaz. bu bütün mühendislik alanları için geçerli. Yazılım olayı çok güzel ve geniş bir alan. Eğer iyi bir yazılımcı olur isen iş imkanların iyi olur. Bu sana bağlı bir durum. Mekatronik önü açık bir alan gibi şimdilik. Bu alanda çalışmalar başladı. Devam ediyor. İleride daha fazla olacağını düşünüyorum. bu videoyu izlemeni öneririm. Bilişim alanı ile ilgili kafanda olan soruların cevabı var.
Niyazi Saral ile bilişim sohbeti

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı