Muhabbet kuşu yem yemiyor

jussive25

Centipat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Herkese selamlar.

Babam bu gün bir muhabbet kuşu almış ama sorun şu: Ne yem yiyor ne su içiyor. Yemi kendi elimle verdim ancak öyle yedi ve hiç ötmüyor. Sizce neden olabilir? Ayrıca bir sorunum daha var: Muhabbet kuşumdan biraz korkuyorum uçarken falan. Bunu nasıl aşabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Herkese selamlar.

Babam bu gün bir muhabbet kuşu almış ama sorun şu: Ne yem yiyor ne su içiyor. Yemi kendi elimle verdim ancak öyle yedi ve hiç ötmüyor. Sizce neden olabilir? Ayrıca bir sorunum daha var: Muhabbet kuşumdan biraz korkuyorum uçarken falan. Bunu nasıl aşabilirim? Şimdiden teşekkürler.
Ortama alışması lazım. Kafesin yanında durun ve kapağını açık tutun. Ortama adapte olduğu zaman oyun oynamaya bile başlayacaktır. Hafif itebileceği oyuncaklar varsa 2 3 gün sonra verip deneyebilirsiniz. Uçma korkusuna gelicek olursak, size zarar verebilecek bir canlı değil korkmayın. En kötü kafanıza konar.

Herkese selamlar.

Yeni alınan kuşlar için normal bir durum. Kendini güvende hissetmediği için yem yemiyor. Eninde sonunda acikacak ve yemi yiyecektir. Merak etmeyin.

Geri
Yukarı