MYO stajyer maaşları

kalorisiz

Femtopat
Daha fazla  
3 Temmuz'da üniversite (MYO) zorunlu yaz stajım için (30 iş günü) bir yazılım şirketinde staja başladım. Ödeme alıp almayacağımı bilmiyorum. Adıma banka hesabı açılmadı veya ücretle ilgili herhangi bir şey yapılmadı. Maaş alacak mıyım alacaksam da bu süreç nasıl işliyor? Daha önce MYO bünyesinde okuyup staj yapanlar varsa aydınlatabilirse sevinirim.

3 Temmuz'da üniversite (MYO) zorunlu yaz stajım için (30 iş günü) bir yazılım şirketinde staja başladım. Ödeme alıp almayacağımı bilmiyorum. Adıma banka hesabı açılmadı veya ücretle ilgili herhangi bir şey yapılmadı. Maaş alacak mıyım alacaksam da bu süreç nasıl işliyor? Daha önce MYO bünyesinde okuyup staj yapanlar varsa aydınlatabilirse sevinirim.
Normal stajyer maaşı asgari maaşın 1/3'üdür ancak bu gittiğiniz işyerine göre artış veya azalış gösterebilir.

Stajyer maaşı zorunludur yazıyor yönelgede fakat iş yeri bununla ilgili bir işlem yapmadı. Ücretsiz çalışmak gibi bir durum da oluyor mu?
Tabiki de oluyor. Bu işlerde ne dümenler dönüyor bir bilseniz. Normal sigortalı çalışana asgariyi bankadan yarıtıp sonra fazla verdiği kısmı alanlar bile var.

Geri
Yukarı