Neden herkes Patriot Burst öneriyor?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, ben de bugün birine bu modeli önerdim ve sonra @hakan yaeger hocamın SSD Seviye Listesi'ne baktığımda Patriot Burst modeli için "Kötü kontrolcü" ibaresi konulduğunu gördüm. Bu model gerçekten kötü mü? Yoksa iyi mi? Eğer gerçekten kötü kontrolcüye sahipse neden herkes bu modeli öneriyor?

Merhaba, ben de bugün birine bu modeli önerdim ve sonra @hakan yaeger hocamın SSD Seviye Listesi'ne baktığımda Patriot Burst modeli için "Kötü kontrolcü" ibaresi konulduğunu gördüm. Bu model gerçekten kötü mü? Yoksa iyi mi? Eğer gerçekten kötü kontrolcüye sahipse neden herkes bu modeli öneriyor?
Ucuz ve fiyatına göre iyi iş görüyor.

1622836711787.png

Bu model kaliteli SSD değildir,

1622836765562.png

Bu model kalitelidir.
Neden bunu söyledim? Çünkü bazı "çok bilmiş" üyeler birisi Patriot kalitelidir diye marka sorunsalı taşıdığı için onun izinden gidiyor ve hangi modelin ne kadar kaliteli olduğunu sorgulamadan övüyor.

SSD'nin kontrolcüsü hayli zayıf ama düşük bütçede yine en iyilerden. Şimdi bu notu kaldırma kararı aldım, kafa karıştırmaması açısından.
Eki Görüntüle 1056179

Bu model kaliteli SSD değildir,

Eki Görüntüle 1056180

Bu model kalitelidir.
Neden bunu söyledim? Çünkü bazı "çok bilmiş" üyeler birisi Patriot kalitelidir diye marka sorunsalı taşıdığı için onun izinden gidiyor ve hangi modelin ne kadar kaliteli olduğunu sorgulamadan övüyor.
Neye dayanarak söylüyorsun? Bazı bilmiş üyeler falan saydırmışsın ama senin de bir şey bildiğin yok maalesef. İkisi de aynı model, sadece paketleme şekilleri ve dış tasarımları farklı. Şu anda satılan Patriot Burst'lerin hepsi Hang Card olarak geliyor.

Patriot, Burst modelini sonradan sadece Hang Card olarak üretmeye başladı. Sitesinde eski Box tasarımının yanında (Retired) yazdığını görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı