Netspeed'e geçilir mi?

Hiçbir firmanın fiberi yok altyapımda ve TT de pahalı geliyor. VDSL olarak kullanan yok mu Netspeed deneyimini anlatabilir mi?
Fiber altyapım var yaklaşık 4-5 aydır Netspeed kullanıyorum. İlk 3 ay hiçbir sorun yoktu, sonradan akşam saatlerinde (20:00'dan sonra) aşırı ping artışı oldu oyun oynanmayacak haldeydi. 1 ay müşteri hizmetleriyle uğraştım 10larca destek kaydı açtım. Ben açtım onlar sorun çözüldü diye ertesi gün kapattı. Uğraşa uğraşa 1 ay sonra zorla sorunu çözdürttüm artık ping sorunum kalmadı. Son 2 haftadır da sürekli internetim kesiliyordu destek kaydı açtığımda altyapı çalışması var deyip kaydı kapatıyorlardı. Şu anda şükür bu sorunu da atlattım sıkıntısız kullanıyorum. Zamanında fiyatı uygun diye Turknet'ten geçiş yapmıştım ama zam geldi ve artık Turknet'ten 5 TL sadece daha ucuz.

TT kullanıyorum ve aşırı sık interneti gidiyor, komşularımda hiç gelme gitme yok sadece bende var, portlar benim binada Netspeed'i çok övüyorlar sizce alınır mı? Değerlerimi sizle paylaşacağım, Tenda F3 modemim var ve altyapım fiber değil, VDSL. Bazen nette 32 dowloand 5 upload alıyorum buradan ölçünce 17 upload çıktı.

Öncelikle hız testini mobil internetinizle yaptınız sanırım 17 upload nasıl çıkıyor?
Ve evinizde sürekli bilgisayar kullanan ya da internete kablolu bağlı biri var mı o hissediyor mu kesilmeleri? Çünkü modem kaynaklı anlık Wi-Fi gidip gelmeler olabilir bunlar olağan şeyler.

Bir de modem arayüzünüzden hat değerlerinizi paylaşır mısınız diğer adıyla xDSL istatistikleri olarak da geçer.

Örnek fotoğraf bıraktım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 23
Öncelikle hız testini mobil internetinizle yaptınız sanırım 17 upload nasıl çıkıyor?
Ve evinizde sürekli bilgisayar kullanan ya da internete kablolu bağlı biri var mı o hissediyor mu kesilmeleri? Çünkü modem kaynaklı anlık Wi-Fi gidip gelmeler olabilir bunlar olağan şeyler.

PC devamlı kablolu ve kesintileri anlık yaşıyorum , yanlış olmuş mobil int ile ölçmüşüm 32 dowloand veriyor modemde bir tık sıkıntı olabilir o zaman ama Netspeed geçilmez mi?

PC devamlı kablolu ve kesintileri anlık yaşıyorum, yanlış olmuş mobil int ile ölçmüşüm 32 dowloand veriyor modemde bir tık sıkıntı olabilir o zaman ama Netspeed geçilmez mi?

Yani iç tesisat vb kaynaklı kesilmeler yaşıyorsanız Netspeed'e geçmeniz bir şeyi değiştirmeyecek. Bu durumu Türk Telekom'a bildirmeniz lazım arızanızı anlatın uzaktan işlem yapamazlarsa teknik ekip isteyin bir kontrol etsin bağlantılarınızı.

Ama fiyat dolayısıyla geçmeyi düşünüyorsanız geçebilirsiniz fazla sorun yaşatmaz Netspeed.

Tavsiyem kesilmenin nedenini bulmadan Netspeed geçmeyin çünkü arıza durumlarında yine Türk Telekom ilgilenecek.

Hat değerlerinizi paylaşabilirseniz daha net şeyler söyleyebiliriz.

Bir de o Tenda F3 modem değil sanırım router yazıyor.

Komşularınızda Türk Telekom kullanıyor ve sorun yaşamıyorlarsa TTNET kaynaklı değildir o zaman.

Son düzenleme:
Yani iç tesisat vb kaynaklı kesilmeler yaşıyorsanız Netspeed'e geçmeniz bir şeyi değiştirmeyecek. Bu durumu Türk Telekom'a bildirmeniz lazım arızanızı anlatın uzaktan işlem yapamazlarsa teknik ekip isteyin bir kontrol etsin bağlantılarınızı.

Ama fiyat dolayısıyla geçmeyi düşünüyorsanız geçebilirsiniz fazla sorun yaşatmaz Netspeed.

Tavsiyem kesilmenin nedenini bulmadan Netspeed geçmeyin çünkü arıza durumlarında yine Türk Telekom ilgilenecek.

Hat değerlerinizi paylaşabilirseniz daha net şeyler söyleyebiliriz.

Bir de o Tenda F3 modem değil sanırım router yazıyor.

Komşularınızda Türk Telekom kullanıyor ve sorun yaşamıyorlarsa TTNET kaynaklı değildir o zaman.

SNR nasıl bakılır?

Hiçbir firmanın fiberi yok altyapımda ve TT de pahalı geliyor. VDSL olarak kullanan yok mu Netspeed deneyimini anlatabilir mi?

Ben kullanıyorum tek kelimeyle rezalet, VDSL altyapıda TurkNet alın geçin tüm firmaları kullandım popüler olan bir TurkNet'i kullanmadım hiçbirindende memnun değilim.

SNR nasıl bakılır?
Modem arayüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı