Note 5 Modeme Bağlanınca Şarj Yemesi

judgmennt

Kilopat
Yer
Bilecik
Telefonum Samsung Galaxy Note 5 N920C. En son güncelleme yüklü.
2 gün öncesine kadar evde router kullanmıyordum. Odamda internet çekmediğinden dün itibari ile router kullanmaya başladım. Telefon bundan önce Wi-Fi'ye bağlandığında kilitliyken, boşta kullanmadığım zaman 1 saatte yüzde 2-3 arası şarj yiyordu. Routeri bağlayınca bu durum değişti. Bu sefer 1 saatte yüzde 1 bile yememeye başladı. Sorun acaba modemden mi diye modeme bağlanıp telefonu boşta bıraktığımda, eskisi gibi 1 saatte yüzde 3 şarj gitmesi oldu. Sonra tekrar yukarı çıktım ve routerden internete bağlandım. Bu sorun yine devam etti. Ama anlamadığım şekilde routerden internete uzun süre bağlı kalınca şarj yeme sorununu yapmıyor telefon.
Routerim Air 4443.
Modemim Air 5760.
Sizce sorun nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Telefon WiFi ağına bağlı kalmak için kırk takla atmıyor bu sebeple daha az şarj yiyor.

Şöyle düşünün. Engebeli bir yerde kendisini çekeni gören, bir bağlantıya sahip olan birisi neden sürekli olarak bağlantısını kontrol etme ihtiyacı duysun ki? Zateb onun orada olduğunu biliyor çünkü görüyor. Ama kendisini bağladığı kişiyi görmeyen birisi sürekli olarak "Orada mısın?" "Yaşıyor musun?" gibi sorular sorar. Telefonun yaptığı da bunu gibi örneğin. :)

Telefon WiFi ağına bağlı kalmak için kırk takla atmıyor bu sebeple daha az şarj yiyor.

Şöyle düşünün. Engebeli bir yerde kendisini çekeni gören, bir bağlantıya sahip olan birisi neden sürekli olarak bağlantısını kontrol etme ihtiyacı duysun ki? Zateb onun orada olduğunu biliyor çünkü görüyor. Ama kendisini bağladığı kişiyi görmeyen birisi sürekli olarak "Orada mısın?" "Yaşıyor musun?" gibi sorular sorar. Telefonun yaptığı da bunu gibi örneğin. :)
2-3 saat içinde telefonu modemin yanına koyarak test edip, sonucu yazacağım. Sanki telefonum modeme yakınken de şarjım gidiyor diye hatırlıyorum ama emin değilim. Test edeceğim.

Aşşağı ilk indiğimde modemin dibinde 3 çekiyordu. Yani bu demekki internete hala routerden bağlıydı. 1.15 saatte yüzde 1 şarj gitti. Wi-Fi'yi kapatıp açtım. Full çekiyordu, yani modeme bağlandı. 1 saatte yüzde 3 şarj gitti. Sizce sorun ne olabilir?

Sinyal kanallari ayni mi? Ayniysa problem tamamen modemlerin guc farkindan olusuyor.
Öncelikle router yokken de telefonum Wi-Fi'ye bağlıyken şarjının gittiğini söyliyim. Routeri zaten dün kurdum. Sorunuza gelecek olursam, modemim ve routerim otomatik kanalda ayarlı. Universal Repeater modunda birbirlerine bağladım. Zaten Universal Repeater ile birbirine bağlayınca router, otomatik olarak modemin ayarlarıyla aynı oluyor diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı