NZXT H500i Kasa İçi Fan Yerleşimi

muratakydn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Nzxt h500i kasam mevcut, sıvı soğutmanın gelmesini bekliyordum CM Ml240l olan modeli, biraz araştırdığımda sıvı soğutma radyatörünü öne takıp yukarı tek fanı ve arka tek fanı hava çıkışı olarak kullandığımda pek iyi bir hava akışı olmayacağını düşündüm ve amazondan 5 adet fan siparişi verdim konfigürasyon şöyle olacak;

üst egzos ARCTIC BioniX F140
arka egzos ARCTIC BioniX F120

Ön ızgaraya 2 tane Akasa Viper 140mm(içeri üfleyecek)

İşlemci soğutucu içinde Noctua-NH-D15(hava akışı arka egzosa doğru olacak şekilde takacam)

Termal macun thermal grizzly kryonaut

sizce yaptığım değişim mantıklı olmuş mu? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Aynı kasada ön 240mm AIO sıvı soğutucu, üst ve arkada hava tahliye fanları kullanıyorum, bir sıkıntı olmuyor CPU açısından. NH-D15 devasa bir soğutucu. Ucu ucuna sığacaktır ancak ram slotlarını kapatmadığına falan dikkat etmeniz lazım.

Aynı kasada ön 240mm AIO sıvı soğutucu, üst ve arkada hava tahliye fanları kullanıyorum, bir sıkıntı olmuyor CPU açısından. NH-D15 devasa bir soğutucu. Ucu ucuna sığacaktır ancak ram slotlarını kapatmadığına falan dikkat etmeniz lazım.
kullanan kişilere baktım sığmış ram'lerde altında kalmış umarım sorun olmaz :) 3700x kullanıyorum ve yüksek hızlarda kullanmak istiyorum yayın falan da yapacağım bakalım umarım sıvı soğutucu kadar performans alabilirim.

NH-D15, 240mm sıvı soğutucusu performansını zaten verir, şüpheniz olmasın. Güzel ve uzun ömürlü seçim olur bence, bozulma veya sıvı kaçırma derdi yok AIO'lar gibi :)

NH-D15, 240mm sıvı soğutucusu performansını zaten verir, şüpheniz olmasın. Güzel ve uzun ömürlü seçim olur bence, bozulma veya sıvı kaçırma derdi yok AIO'lar gibi :)
kasa içini çok serin tutmak istiyorum açıkcası kasa seçimini çok yanlış yapmışım önü 3 fanlı üstü en az 2 fanlı bir model dışında almam bir dahakine. Çok araştırdım fanları arka ve üste air flow fan aldım öne de sessiz ve cfm değeri yüksek 2 tane güçlü falan aldım bakalım.

kasa içini çok serin tutmak istiyorum açıkcası kasa seçimini çok yanlış yapmışım önü 3 fanlı üstü en az 2 fanlı bir model dışında almam bir dahakine. Çok araştırdım fanları arka ve üste air flow fan aldım öne de sessiz ve cfm değeri yüksek 2 tane güçlü falan aldım bakalım.
H500 ön tarafının tamamen kapalı olmasına rağmen ortalama bir kasa sayılır aslında. CPU'dan ziyade GPU tarafında daha başarılı:
h500-gpu-all.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı