Oculus Quest 2 için 5 GHz modem önerisi

Sistemin "en az 100 Mbps" sağlıklı veri akışı sağlaması gerekiyor.

* Bir defa bilgisayarınızı mutlaka kablo ile modeme bağlamanız lazım.
* Router cihazı da kablo ile modeme bağlamanız lazım.
* Router cihazın 5Ghz üzerinden Oculus ile bağlanması lazım.
* Ama en önemlisi: kablolu bağlantıların mutlaka Gigabit olması lazım. Aksi takdirde zaten 100 Mbps toplam limiti olan bir bağlantıda 100 Mbit tam verim almanız zor. Ki SteamVR bazen 100 Mbit'in dahi üzerinde veri transferi gerektirebiliyor.

Sizin Router cihazınıza modem veri transferi 40-80 Mbps'de dalgalanıyorsa, modem ile bilgisayar arasındaki lokal bağlantı keza 100 Mbps'yi aşamıyorsa, 5Ghz router kullanmanın hiçbir anlamı olmuyor.
Gördüğüm kadarıyla modeminiz Gigabit porta sahip değil. Bu durumda işiniz biraz zor. Çünkü kablolu bağlantılarda da 100 Mbps'yi aşamazsınız.
Yine de Oculus-Router bağlantısı hariç diğer tüm bağlantıları kablolu yaparak belli seviyede tatmin edici diyebileceğimiz şekilde oynayabilirsiniz.
Ben de çok kombinasyon denedim. Yıldızla başlayan maddeleri yapmadan AirLink tam verim alamadım.

Sistemin "en az 100 Mbps" sağlıklı veri akışı sağlaması gerekiyor.

* Bir defa bilgisayarınızı mutlaka kablo ile modeme bağlamanız lazım.
* Router cihazı da kablo ile modeme bağlamanız lazım.
* Router cihazın 5Ghz üzerinden Oculus ile bağlanması lazım.
* Ama en önemlisi: kablolu bağlantıların mutlaka Gigabit olması lazım. Aksi takdirde zaten 100 Mbps toplam limiti olan bir bağlantıda 100 Mbit tam verim almanız zor. Ki SteamVR bazen 100 Mbit'in dahi üzerinde veri transferi gerektirebiliyor.

Sizin Router cihazınıza modem veri transferi 40-80 Mbps'de dalgalanıyorsa, modem ile bilgisayar arasındaki lokal bağlantı keza 100 Mbps'yi aşamıyorsa, 5Ghz router kullanmanın hiçbir anlamı olmuyor.
Gördüğüm kadarıyla modeminiz Gigabit porta sahip değil. Bu durumda işiniz biraz zor. Çünkü kablolu bağlantılarda da 100 Mbps'yi aşamazsınız.
Yine de Oculus-Router bağlantısı hariç diğer tüm bağlantıları kablolu yaparak belli seviyede tatmin edici diyebileceğimiz şekilde oynayabilirsiniz.
Ben de çok kombinasyon denedim. Yıldızla başlayan maddeleri yapmadan AirLink tam verim alamadım.

Aslında her şey net anlatmışsınız hocam, fakat ben takıldığım konu laptop 5ghz ile bağladığım zaman internet hızımın sabit kaç mbps olması şart? 50 mbps ile tam akıcı görüntü alamam dimi?

böyle bir ürün iş çözmez mi?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Arkadaşlar iyi günler bende oculus quest 2 alicam fakat modemim 2.4 GHz. Modem masaüstü PC nin yanında ethernet ile bağlı. Bu ürünü alıp ondan hotspot şeklinde dağıtsam nasıl olur ?

Video
Şahsen ben riske atmazdım, ne kadar sağlıklı olur bilemedim. Iyi bir oyun deneyimi için 150 TL fazla verip en az problem yaratan router'i almanı öneririm. Yeri geliyor 2000 TL'lik routerlar bile düzgün çalışmıyor. Virtual Desktop uygulamasının orijinal discord sunucusunda uyumlu 2-3 tane uyumlu olan routerlarin listesi vardı. Oradan bütçeme uygun olan bir tanesini seçip aldım çok da memnunum. Gerçi artık Half life Alyx dışında PC VR kullanmiyorum, oculus un içine yükledim oyunlari.

Yeni konular

Geri
Yukarı