Ölü pixel garantiye girer mi?

korayy1903

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptopu alalı 1 yıl oldu garantisi devam ediyor. Ekranın ortasında ölü pixel oluştu önceden küçük bir noktaydı umursamadım. Bilmiyordum daha doğrusu, garantiye göndersem 3 veya altı pixele bakmıyoruz derler mi acaba? Sonuçta ayıplı mal. Bu ne yapmam gerek? Önerilerinizi bekliyorum. Ölü pixel siyah ve mavi renkte belli oluyor. Beyaz nokta şeklinde. Laptop ASUS TUF 504.

Dosya Ekleri

• 20201103_132819.jpg
    20201103_132819.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 93
Aradan 1 yıl geçtikten sonra belki boş boş konuşabilirler, ben ilk aldığım zaman geri göndermiştim ölü piksel çıkınca. Arayıp sor istersen.

Her koşulda değil. Bazı ölçütler var. Örneğin ölü piksel sayısı, ekranın merkezinde olup olmaması, büyüklüğü gibi.. Garanti koşullarına bakmanız en doğrusu. Her marka aynı olmayabiliyor.

Asus monitörüm var, ekranda 2 adet ölü piksel mevcut. Asus'u arayıp sordum 3 veya üzeri olunca değişim yapılabiliyor dediler. Belki laptopta durum farklıdır. Müşteri hizmetlerini ara sor istersen kolay bağlanılıyor zaten. Numara: 0850 522 2787

Asus monitörüm var, ekranda 2 adet ölü piksel mevcut. Asus'u arayıp sordum 3 veya üzeri olunca değişim yapılabiliyor dediler. Belki laptopta durum farklıdır. Müşteri hizmetlerini ara sor istersen kolay bağlanılıyor zaten. Numara: 0850 522 2787
Evet aynısı abiminkinde de oldu geçen gün. Dünya standartlarında bir pixel kusur sayılmıyormuş.

Hocam laptop markanız nedir? MSI'ya benzettim ama. Normalde garanti kapsamına girmesi gerekiyor panel değişimi yapılıyor diye duymuştum keşke ilk aldığınızda gönderseydiniz, direk değişim bile yapabilirlerdi.

Düzeltme: asus tufmuş hocam dikkatli okumamışım pardon

Geri
Yukarı