Özel yazılım site mi daha iyi WordPress site mi?

dizdar

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar herkese selamlar, yazılımcılar ve web dünyasına hakim ancak ne yazılımcı ne değil olan webmasterların kıyasıya mücadelesinde siz kimin tarafındasınız? Kimi yazılımcı WordPress'i küçümser kimisi över benim kedi fikrim orta yolu bulmaktır. Yazılımı iyi kullanabilen gerçek yazılımcılar harika işler çıkartır ancak WordPress dünyasına hakim yazılım yetersiz olan bir WordPress uzmanı da WordPress ile harika işler çıkartabilir diye düşünüyorum. Bu iş tamamen elindeki imkanları verimli veya en iyi şekilde kullanmakla alakalı bence.

İlgili konu hakkındaki blog yazımı okumak isteyenler olursa aşağıya link bırakıyorum.

Özel yazılım mı? Wordpress mi?

Tartışmasız WordPress hocam birçok sebep sayılabilir ancak en önemlileri.
1) Ücretsiz.
2) Yeterince kaynak.
3) Sayısız eklenti ve tasarım.

Onlarca sayılabilir.
Ben de aynı fikirdeyim aslında elime gelen bir çok özel panel sitenin html templatelerden hiçbir farkının olmadığını gördüğümde wordpress'in değerini bir kez daha anladım. Burada şöyle detay var ama bionluk, r10 tarzı ölücü yerler wordpress'si değersizleştiriyor. Yazılımı pazarlama amaçlı kullanıp html siteyi özel yazılım site diye pazarlayanlar da yazılımcılara olan güveni sarsıyor. İkisinde de asıl nokta iyi ve kaliteli bir şekilde kullanabilmek.

Arkadaşlar herkese selamlar, yazılımcılar ve web dünyasına hakim ancak ne yazılımcı ne değil olan webmasterların kıyasıya mücadelesinde siz kimin tarafındasınız? Kimi yazılımcı WordPress'i küçümser kimisi över benim kedi fikrim orta yolu bulmaktır. Yazılımı iyi kullanabilen gerçek yazılımcılar harika işler çıkartır ancak WordPress dünyasına hakim yazılım yetersiz olan bir WordPress uzmanı da WordPress ile harika işler çıkartabilir diye düşünüyorum. Bu iş tamamen elindeki imkanları verimli veya en iyi şekilde kullanmakla alakalı bence.

İlgili konu hakkındaki blog yazımı okumak isteyenler olursa aşağıya link bırakıyorum.

Özel yazılım mı? Wordpress mi

Web tasarımcısı olarak söyleyebilirim ki özel yazılım daha iyi nedeni ise hiçbir şekilde sınır yoktur fakat WordPress ile sadece bir noktaya kadar yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Wordpress ile yapılamayacak iş yoktur fakat özel işleri Wordpress ile yapmak daha zahmetlidir. Yani örnek olarak python - django ile özel bir projeyi ayağa kaldırmak çok daha kolaydır. Ama göze hoş gelen ve panelden yönetilebilen kurumsal siteler için WP tercih etmek mantıklı olur. WooCommerce ile e ticarert işlerinde de başarılı bir altyapı. Ama özel projelerde tavsiye edilmez. Ben de etmem

Arayüz olarak WordPress iyidir fakat özel yazılımın yerini tutamaz. Tanıtım amaçlı basit siteler için WordPress tercih etmek daha mantıklı tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
WordPress çok güçlü bir içerik yönetim sistemidir. Dünya çapında kullanılıyor. Ayrıca açık kaynak, ücretsiz, güvenli ve özgür yazılım. Sayısız tema ve eklenti seçenekleri de cabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı