Okul bırakılmalı mı?

Farklı bir alanda deneyimin yoksa bırakma. Eğer farklı bir alan üzerinde deneyim ve tecrübe sahibiysen; o alanda yeterli iş yüküne sahipse oraya yönel. Onun dışında eğitimi bırakmak mantıklı değil, sırf bir defa başarısız oldun diye vazgeçme.

Hocam, ülkenin bu döneminde üniversite mezunları bile iş bulamazken liseyi bırakmanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
Bu her üniversite için geçerli değil. Sağlam bir üniversite okuyup işsiz kalan bulamazsın. Her adım başına açılan üniversitelerde okursan orası ayrı, olmaması gereken yerleri üniversite yaparsan olacağı bu.

Sorumlu geçmeniz sizi akademik olarak başarısız yapmaz ki. Bunlar olabilecek şeyler, yeterli calismamissinizdir muhtemelen. Pandemi de vardı çok fazla sıkıntı yaşayan oldu tek değilsiniz.

Bizim eğitim sistemimizde bir saçmalık var ki her dersten başarılı olmak zorundasın, ilgi alanın yabancı dil dersi ise ve o dersle ilgili bir bölüme gideceksen mecburen matematiği de yapmak zorundasın yoksa mezun olamazsın. Çok saçma bir sistem gerçekten. Okul dışı bir ilgi alanın var ise açıktan okumayı deneyebilirsin veya daha fazla çalışmayı, sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı