Okulda forma giymemek suç mu?

Daha fazla  
Merhaba 12. sınıfa gidiyorum.
Formamda birkaç yırtık olduğu için deseniz düz siyah tişört giyiyorum. Okul müdürü beni bu yıl 3,4 kere formasız gördü en sonda 2 gün önce gördü. Seni bu okuldan mezun olmadan yakacağım dedi pişman edeceğim falan.
Sizce disipline gider miyim gidersem sicilime işlenir mi?

Hiç bir şey olmaz. Lisede öyle göz korkutmak amacıyla söyleniyor bu tarz şeyler, işte seni mezun etmem sınavlardan geçemezsin bilmem ne gibi. Amaçları sizi korkutup baskılamak. Sicil konusuna gelirsek kesinlikle böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Merhaba 12. sınıfa gidiyorum.
Formamda birkaç yırtık olduğu için deseniz düz siyah tişört giyiyorum. Okul müdürü beni bu yıl 3,4 kere formasız gördü en sonda 2 gün önce gördü. Seni bu okuldan mezun olmadan yakacağım dedi pişman edeceğim falan.
Sizce disipline gider miyim gidersem sicilime işlenir mi?
Sicilline işleneceğini sanmıyorum. Ancak üniforma giymek, bulunduğunuz okulun öğrencisi olduğunuza dair gözle görülür kanıt olarak görülür. Başka insanlarda okula girip suç işlemesi adı altında, benim gözümde mantıklı bir durum.

Bazı okullarda disiplin suçu mesela ben ortaokuldeyken bu kural vardı. Ama zaten 12. Sınıfmışssin 1 sınıf için forma alınmaz zaten çok pahalılar. Bence okul formasına yakın bir tişört veya pantolon giyin.

Geri
Yukarı