Olmayan Trendyol hesabı için doğrulama kodu geldi

Ali_TR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2-3 hafta önce Trendyol'dan yeni açılmış (2 ay oldu yaklaşık) e-posta adresime doğrulama kodu geldi. Bu hesabı açtığımdan beri hiç kullanmadım. Hiçbir site ve uygulamaya üye olmadım. Haliyle Trendyol hesabım falan da yok. Sadece Papara hesabımı bağlamak için kullanmıştım. Doğrulama kodu geldiğini görünce Trendyol desteğe e-posta yazdım. E-postayı yazarken bir kod daha geldi. Sanırım bayram olduğu için e-postaya cevap alamadım. Ben de Twitter'dan Trendyol'a yazdım. E-postayı gönderen mail adresini ve kendi mail adresimi istediler ve verdim. İnceleyip dönüş yapacağız dediler. Sonrasında iletişim bilgilerimi istediler. E-posta ve telefon numaramı yazdım. Telefonla görüşmek istemediğimden e-posta üzerinden iletişim kurmayı tercih ettiğimi belirttim. Daha sonrasında telefonla aramışlar. Görmediğimden açmadım. "sizi aradık fakat ulaşamadık. Sorun devam ederse Trendyol uygulamasından Trendyol asistan üzerinden iletişime geçebilirsiniz." dediler. İşim olduğu için uğraşmadım. Sizce bu doğrulama kodu neden gelmiş olabilir? Güvenlik riski var mı? Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı