Openwrt+SQM destekli router önerisi

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Arkadaşlar fibere geçtik yeni ama sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor. Hattımda bufferbloat sorunu var ve TurkNet tarafında çözüm sağlandı gibi gözükse de farklı bilgisayarda yaptığım testler sorunun devam ettiğini gösterdi. Bende orta halli içerisinde openwrt+sqm yazılımlarını aktif edebileceğim bir router arayışına girdim. Aradığım özellikler bufferbloat sorununa çözüm ve ben uzun yıllar taşıyabilecek bir modem. Kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz modem varsa önerilerinizi bekliyorum. Ayırdığım bütçe maksimum 800 - 1500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar fibere geçtik yeni ama sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor. Hattımda bufferbloat sorunu var ve TurkNet tarafında çözüm sağlandı gibi gözükse de farklı bilgisayarda yaptığım testler sorunun devam ettiğini gösterdi. Bende orta halli içerisinde openwrt+sqm yazılımlarını aktif edebileceğim bir router arayışına girdim. Aradığım özellikler bufferbloat sorununa çözüm ve ben uzun yıllar taşıyabilecek bir modem. Kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz modem varsa önerilerinizi bekliyorum. Ayırdığım bütçe maksimum 800 - 1500 TL.

Bu router şu an en güncel ve en iyi openwrt destekleyen routerdır.

Mir4a en uygun seçenek diyen pek çok posta rastladım. Ben de benzer bir ihtiyaçla yakın zamanda almayı düşünüyorum.

Gigabit versiyonunu aldığınıza özellikle dikkat edin.
Mir4a ve Mir4a Gigabit Edition iki ayrı cihaz.

Gigabit versiyonunu aldığınıza özellikle dikkat edin.
Mir4a ve mir4a gigabit Edition iki ayrı cihaz.

Mir4a Giga Edition satın aldım 2020 tarihli, OpenWrt kuramadım. İnternette gösterildiği gibi yaptım olmadı, yardımcı olabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı