OS X Yosemite Clover Bootloader Hatası

wertyunus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 gündür OSX Yosemite kurmak için uğraşıyorum. Ancak 2 gündür USB den bootu Clover Bootloader den kaldırmayı yapamadım. OSX de interneti bağlayamadığım için öğrendiğim tüm yöntemleri ilk Biostan UEFİ yi Legacy Support yapıp windowsa giriyorum ve buradan öğreniyorum. Sonra tekrar UEFİ yapıp OSX de deniyorum. Ancak ingilizce siteler dahil hiçbir sitede sorunumun çözümünü bulamadım.
Clover Bootloader Yükleme (UEFI Olmayan Anakartlar) | Sayfa 2 | Technopat Sosyal
adresinde bazı işlemler belirtilmiş bunları da yaptım ancak son çarem olan bu rehber de işe yaramadı. Bu konuda Recep BALTAŞ gibi üst bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi? Herkes gibi ben de bu işletim sistemini kullanmayı çok istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

"Ancak 2 gündür USB den bootu Clover Bootloader den kaldırmayı yapamadım." Bu kısmı ben anlamadım özür dilerim , biraz daha açıklayıcı yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Clover bootloaderde Mount efi diyorum. Sonra USB nin içindekiler çıkyor ve bunları masaüstüne atıyorum. Ancak ikinci aşama olan Harddiskteki efi klasörünü bulamıyorum. Cloverde Disk 0 yada disk 1 gibi bir seçenek yok.Yanlızca check disk gibi bişey var onda da tıklanacak bişey çıkmıyor.

Siz Usb içindeki efi klasorünü kurduğunuz HDD içinemi atmak istiyorsunuz ?

Önce Clover indirin ve yosemiteyi kurduğunuz HDD kurun, daha sonra kaldiğiniz yerden devam edin. Bir sorun olursa yazın buraya.

Windows'u Legacy modda kurduğunuz için EFI mount olmaz. UEFİ'yi açın, Önce Mac OS X sonra Windows kurun. Yada Clover kurulumunu Legacy şeklinde yapın. (UEFİ sistemlerde Legacy kurulum yapmanın bir anlamı olmaz. Sistem daha yavaş çalışır. Kısaca Hem Mac OS X hem Windows için UEFİ kurulum yapmanız daha iyi olacaktır.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı