Oyun açarken DirectX hatası

Daha fazla  
Bilgisayarımı ilk başlattığımda gerek LOL olsun gerek BF1 olsun ekran kartımın DirectX sürümünü desteklemediği hatasını alıyorum. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Sorunun sebebi nedir ?

Resimleri temsili olarak bulabildim. Ekran kartım 1050 Ti. DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar mesaj atacağım. Şuanlık yardımınız için teşekkürler. Birde GeForce Experience üzerinden sürücüyü yeniden kurmak çözüm olabilir mi ? Denemeye değer mi?

Adsız.jpg
indir.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Temsili resimler bir anlam ifade etmiyor. Kendi aldığınız hatayı paylaşmanızı istiyorum. Yoksa ben de Google'da DirectX hatası yazıp çıkan resimleri izleyebilirim boş vaktimde...

Mesela ikinci hatadaki soruna göre ekran kartınız veya PSU'nuz arızalı olabilir. O resme bakıp ekran kartınızı çöpe atın desem nasıl olur?
Birde GeForce Experience üzerinden sürücüyü yeniden kurmak çözüm olabilir mi ?

DDU ile kaldırıp kurun, en temizi.

DDU ile kaldirdiktan sonra GeForce Experience üzerinden mi kurulum yapmaliyim yoksa driver mi indirmeliyim? Fark edermi ?
Hata resimlerimi 20 dakika içerisinde paylaşacagim.
Hatalarım bunlar.

Kod:
Bilinmeyen bir DirectX hatasından ötürü league of legends başlatılamadı, Lütfen ekran kartının üreticiden gelen en yeni sürücüleri kullandığından emin ol.

Your computer does not meet the minimum requirements for playing this game.

hata1.jpeg
hata2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün güncellemeyi yapmaya çalıştım, ancak bu hatayı aldım.
Sanırım çözüme ulaştım. Lenovo Y520 kullanıyorum. Lenovonun sitesinde ağustos ayında yayınlanmış Gtx1050 ti driverını kurdum. Şuana kadar herhangi bir çökme yaşamadım. Eğer sorun devam ederse yazarım tekrardan. Güncel driver kullanabilmem için herhangi bir çözümünüz varsa cevaplarınızı bekliyorum. Yardımız için teşekkürler Recep Baltaş.

Driver Link : Home - PC Support - TR
Bu linkten seri numaranızı algılatıp uygun driver indirebilirsiniz. Yalnış bilmiyorsam 2-3 farklı Y520 çeşidi var.

Dosya Ekleri

• 46453068_10213261779527275_5100295443779158016_o.jpg
    46453068_10213261779527275_5100295443779158016_o.jpg
    318,4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı