Oyun amaçlı 18.500₺ sistem önerisi

PTA-BOEY R5 5600 RTX 3060TI | Pta Store bu sistem nasıl hocam aradığım kriterlere uygun mu acaba? + olarak rx ekran kartlarında watman sorunundan bahsettiler o yüzden çok sıcak bakmıyorum

PTA-BOEY R5 5600 RTX 3060TI | Pta Store bu sistem nasıl hocam aradığım kriterlere uygun mu acaba? + olarak rx ekran kartlarında watman sorunundan bahsettiler o yüzden çok sıcak bakmıyorum
Güzel ve fiyatı iyi ama 3060Ti için VRam yorumları olumsuz gördüğüm kadarıyla. Bunu araştırmanızı tavsiye ederim. Bende RX 6700XT kullanıyorum ve memnunum.

Güzel ve fiyatı iyi ama 3060Ti için VRam yorumları olumsuz gördüğüm kadarıyla. Bunu araştırmanızı tavsiye ederim
Watman problemi hakkında ne diyorsun hocam , izledigim videolara göre rx6700xt gerçekten rtx 3070 ile kapışıyor ve benim tek kasa alma amacım oyun oynamak ve kayıt olmak olduğu için çoğu insanda rx6700xt'i öneriyor ancak hiç kullanmadım rx serisi daha önce bilemiyorum ..

Şuan oyunlarda Forza Horizon ve RDR2 oynadım gayet iyi, oyun için herhangi bir wattman hatası ile karşılaşmadım. Sadece Bios ayarlarında değişiklik yaptıktan sonra bilgisayar açıldığında Wattman ayarları sıfırlandığına dair uyarı mesajı geldi. Test etmek için bilgisayarı biosa tekrar girmeden 1-2 kere daha yeniden başlattım, herhangi bir uyarı gelmedi tekrar. Bios ayarlarını değiştirince belki kartta sıfırlandı bilemiyorum.

Şunu da ekleyeyim AMD Yazılımının arayüzü ve ayarları Nvidia'ya göre çok daha kolay ve anlaşılır bence

RX 6700XT almaya karar verirseniz, XFX Speedster SWFT 309 AMD Radeon RX 6700 XT
olan bir sistem bulabilirseniz daha güzel olur.

Son düzenleme:
Şuan oyunlarda Forza Horizon ve RDR2 oynadım gayet iyi, oyun için herhangi bir wattman hatası ile karşılaşmadım. Sadece Bios ayarlarında değişiklik yaptıktan sonra bilgisayar açıldığında Wattman ayarları sıfırlandığına dair uyarı mesajı geldi. Test etmek için bilgisayarı biosa tekrar girmeden 1-2 kere daha yeniden başlattım, herhangi bir uyarı gelmedi tekrar. Bios ayarlarını değiştirince belki kartta sıfırlandı bilemiyorum.

Şunu da ekleyeyim AMD Yazılımının arayüzü ve ayarları Nvidia'ya göre çok daha kolay ve anlaşılır bence

RX 6700XT almaya karar verirseniz, XFX Speedster SWFT 309 AMD Radeon RX 6700 XT
olan bir sistem bulabilirseniz daha güzel olur.
Hocam vallahi çok ama çok kararsızım 2 gün önce olsa Düşünmeden Rtx 3060 ti alırdım ancak şu anda kararsızım

Geri
Yukarı